Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şevket COŞKUN: TÜGİAD'ın konuğu Sever

Giriş Tarihi: 23.1.2014
AK Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sever önceki gün Türk Irak Uluslararası Yatırımcılar Derneği'nin konuğu idi.
Bu toplantıya ben de katıldım. Mustafa Sever bu toplantıda Mersin'in belediyecilik anlamında eksiklerini gözler önüne sererken, partisinin başında bulunduğu hükümetin çalışmalarını ve Mersin için yaptığı yatırımları haklı olarak öne çıkardı. Sever'in dediğine göre hükümet Mersin'e son 10 yılda 9,1 milyarlık yatırım yapmıştı. Akdeniz Oyunları olarak ve diğer yatırımlar idi bunlar. Taşucu-
Alanya yol çalışmasında büyük yol alındı. Tekrar revize edilmesi nedeni ile iş uzadı. Kolay değil 22 tünel yapılıyor ve bunlar 18 kilometre, artı 6 viyadük yapılıyor. Tabi ki bu işi uzatıyor.
Mersin'e 1250 yataklı şehir hastanesi yapılacağını belirten Mustafa Sever, burada 5 bin kişinin istihdam edileceğini söylüyor.
Sever Mersin'in denizinin temiz olmadığına da inanıyor. Macit Özcan'ın temiz denizde yüzme fotoğraflarının gerçeği yansıtmadığını ve denizin kirlilik limitinin yüksek olduğunu belirtiyor. Kendilerinin seçilmeleri halinde Antalya Konyaaltı plajları gibi Mersinlinin kent merkezinde denize girme imkanına kavuşacağını da söylüyor. Mustafa Sever, bunları söylerken iktidarın gücü ile daha pek çok şey yapılabileceğini de belirtiyor. Mersin'in henüz çözülemeyen kanalizasyon sorununu vurguluyor. Gerçekten de Mersin'in pek çok semtinde daha kanalizasyon yok ve vatandaş lağım kokuları ile yaşamak zorunda. Ben de ne yazık ki böyle bir semtte oturuyorum. Mustafa Sever genç ve kendisini iyi yetiştirmiş biri. Ne yapacağını biliyor. En büyük şansı da arkasında güçlü bir iktidarın olması.

Mezitli adayı Tarhan

Cumhuriyet Halk Partisi Mezitli'den Neşet Tarhan'ı aday gösterdi. Yaklaşık 30 yıldır tanırım. Uzun yıllar belediyeciliğin içinde bulunmuş sevilen bir isim.
Şöyle sokağa çıksanız hakkında öyle kötü konuşan bir isim zor bulursunuz.
Dostu, seveni çoktur. Bilgisi, birikimi vardır.
Mezitli'ye de faydalı olur. Bu dönem Mersin'in adaylar açısından çok şanslı olduğunu bir önceki yazımda belirtmiştim.
Aynı şekilde Akdeniz'de yine CHP adayı Necdet Tamamoğulları'da öyle.
O da Mersin'de sevilen bir aday. Geçen hafta Toroslar adaylarını yazmıştım partilerin, orası da öyle. Aslında şu anda beklenen AK Parti'nin merkez ilçe adayları.
Bütün partilerin adayları belli oldu.
AK Parti'nin adayları belli olduğunda kimin daha şanslı olduğu ortaya çıkacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şevket COŞKUN: TÜGİAD'ın konuğu Sever
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN