Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suriye'ye bin TIR yardım yollanacak

İHH Gaziantep 2. Şube Başkanı Aslan, yardım TIR'ları hakkında "Kampanya başlattık, Suriye'ye bin TIR göndereceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 24.1.2014
Türkiye'den Suriye'ye yardım götüren TIR'ların durdurulması tartışmaları sürerken, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı'nın (İHH) hedef gösterilmeye çalışıldığını söyleyen Gaziantep 2'nci Şube Başkanı Mehmet Emin Aslan, "Kilis şubemizin arandığı günün ertesinde Fatih'te bağış kuyruğu oluştu. 2 günde 2 milyar liradan fazla bağış toplandı. Biz de Suriye için bir kampanya başlattık ve bin TIR dolusu yardım götüreceğiz. Halk ve kamu İHH'nın arkasında olduğu gösterdi" dedi.

130 ÜLKEYE GİDİYORUZ
İHH'nın 130 ülkeye yardım götürdüğünü vurgulayan Aslan, "Mavi Marmara gemisiyle İsrail'e kadar gittik. Onların kirli yüzünü tüm dünyaya tanıttık. İsrail bir şey yapamadı. Kimse bir şey yapamaz. Van merkezili yapılan operasyonun ardından İHH'ya ilk defa yardım kuyruğu oluştu. 2 günde 2 milyarın üzerinde bağış yapıldı. Bu yardımların ardından bir karar alındı. Bin TIR'lık bir yardım kampanyası başlattık. Biz de Gaziantep olarak 27 TIR göndereceğiz inşallah" diye konuştu.

GÜNLÜK 15 BİN KİŞİYE AŞ

Aslan, "Bugün Türkiye'de savaş mağduru Suriyeliler için çok sayıda kamp var. Türkiye'de olduğu gibi Suriye tarafında da var. Oraya yardım götüren İHH'dır. Kilis Öncü Pınar Sınır Kapısı'ndan girdiğinizde Azez'e varmadan yaklaşık 15 bin kişilik kamp var. Çoğunluğunu kadınlar ve çocukların oluşturdu bu kampta günde iki öğün yemek çıkıyor. Buraya biraz uzakta da, bin konteynırlık bir kamp daha var. Burada daha seçici davranıyoruz. Buraya yetim ve dulları alıyoruz. 2 yılı aşkın süredir oradaki savaş mağduru insanlara yardım götürüyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriye'ye bin TIR yardım yollanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN