Veronika Arman: Ben artık Adanalıyım

Giriş Tarihi: 24.1.2014
Adana Final Okulları, öğrencilerinin yaşam başarısını artırmaya yönelik çalışmalar kapsamında düzenlenen "Tecrübeden Öğreniyoruz" söyleşilerini sürdürüyor. Söyleşilere bu kez de bale sanatçısı ve eğitmen Veronika Arman konuk oldu. Veronika Arman, konuşmasında Doğu Almanya doğumlu olmasına rağmen 44 senedir Adana'da yaşadığını ve artık tam bir Adanalı olduğunu söyleyince öğrencilerden büyük alkış aldı. Arman, Adana yemeklerini sevdiğini ve çok güzel yaptığını da ifade etti.

BALE YAŞAM BİÇİMİM

Baleye başladığı dönemde yaşadığı zorlukları azim ve çalışma sayesinde aştığını vurgulayan Arman, başarılı olmak için mutlaka bedel ödemek gerektiğinin altını çizdi. Balenin kendisini yaşama bağladığını anlatan Veronika Arman, Adana'ya ilk geldiği dönemde açtığı ve kentte bale sanatının gelişimine büyük katkı sağlayan bale okulunun 30. yılını yine farklı bir organizasyonla kutlamaya hazırlandıklarını sözlerine ekledi.

DİSİPLİNLE OLUR
İş hayatındaki başarısını çok çalışmaya ve disipline bağlayan Arman, aile yaşantısı ile ilgili anlattıklarıyla da ilgi odağı oldu. Zarafeti, samimiyeti ve enerjisiyle öğrencileri kendisine hayran bırakan Veronika Arman'a söyleşinin sonunda Adana Final Okulları Lise Müdürü Hakan Caner Taş, keyifli söyleşi için teşekkür etti. Okulun teşekkür hediyesini ise Arman'ın bale okulunda 10 yıl eğitim gören Adana Final Okulları öğrencisi Dila Özev verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Veronika Arman: Ben artık Adanalıyım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN