Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Denizlerin kahramanlarını YDÜ yetiştiriyor

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Denizcilik Fakültesi, açık denizlerin nitelikli işgücü ihtiyacını dünya standartlarında karşılıyor

Giriş Tarihi: 26.1.2014
Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Kurucu Rektör Dr. HYPERLINK Suat İ. Günsel'in girişimleriyle 1996 yılında eğitim vermeye başlayan Denizcilik Fakültesi, o günden bu yana deniz ticaret filosuna nitelikli elemanlar kazandırıyor. Fakültenin mezunları, Türk denizciliğinin önde gelen kurumlarında, yönetim düzeyinde, karada, denizde, makine odasında önemli görevler ifa ediyor.

DENEYİMLİ BİR KADRO

Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Altunç "Okulumuz, Dünya Denizcilik Örgütü'nün ve T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın tüm kuralları çerçevesinde, dünya standartlarında, en son teknoloji ile eğitim veren, bunun sonucunda da öğrencilerimize hiçbir sorunla karşılaşmadan denizlerde staj yapma ve sorunsuz çalışma olanağı sağlayan bir kurumdur. Bölgenin en donanımlı denizcilik fakültesiyiz ve çok deneyimli çok iyi bir eğitici kadrosuna sahibiz. Denetimler sonucunda Kalite Belgesi'ne sahip olan fakültemiz uluslararası standartlardaki simülatör merkezleri yanında TEAL isimli eğitimaraştırma gemisine sahiptir" dedi.

AYNI GEMİDE ÇALIŞIYOR
Prof. Dr. Mustafa Altunç YDÜ Denizcilik Fakültesi'nin bölümlerini "Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü, Güverte ( Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği ) Bölümü ve Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü" olarak sıraladı. Prof. Dr. Altunç, 2012'de mezun ettikleri Erdoğan Akdoğan'ın UN RO-RO da 4'üncü kaptan olarak çalıştığını belirtirken "UN İSTANBUL gemisinde Yakın Doğu Üniversitesi Denizcilik Fakültesi 2008 mezunu Buğra Sezer ve yine YDÜ Denizcilik Fakültesi güverte stajeri Zeynel Abidin Arslan birlikte çalışıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizlerin kahramanlarını YDÜ yetiştiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN