Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaşasın tatil

Adana'da Gezi Parkı olayları sırasında düşerek şehit olan Komiser Mustafa Sarı'nın adı verilen okulda, karneleri Vali Hüseyin Avni Coş dağıttı. Öğrenciler tatil mutluluğunu yaşadı

Giriş Tarihi: 26.1.2014
Tüm yurtta olduğu gibi Adana, Çukurova ve güney bölgesinde de ilk ve orta dereceli okullarda karne heyecanı yaşandı. Adana'daki karne töreni, Vali Hüseyin Avni Coş'un da katılımıyla, Haziran ayında Gezi Parkı eylemleri sırasında alt geçit inşaatından düşerek şehit olan Komiser Mustafa Sarı'nın adı verilen ilkokulda yapıldı. Törende şehidin meslektaşları duygusal anlar yaşadı. Bazı polisler çocuklara çikolata dağıttı. Öğrencilerle yakından ilgilenen Vali Coş karne törenindeki konuşmasında "Adana Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görev yaparken kaybettiğimiz şehit komiser kardeşimiz Mustafa Sarı'yı rahmetle anıyor, aziz hatırası önünde hürmetle eğiliyoruz" dedi. Şanlıurfa'da ise yarıyıl tatili nedeniyle 604 bin öğrenci karne aldı. Karne dağıtım töreni merkeze bağlı Küçükhan İlköğretim Okulu'nda yapıldı. Törene Şanlıurfa Vali Vekili Ramazan Seçilmiş ve İl Milli Eğitim Müdürü Metin Ilıcı da katıldı. Vali Vekili Ramazan Seçilmiş, takdir belgesini hak eden öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Ulucanlar köyüne bağlı Karagöz mezrasında yaşayan ve 6 yıl önce hastanede tedavi görürken kan nakli sırasında AIDS virüsü kapan 7 yaşındaki Yusuf Ç. de Şanlıurfa'da karne heyecanı yaşayan çocuklar arasındaydı. Yusuf'un babası Mehmet Ç. "Allah bize bu günleri de gösterdi. Oğlum büyüyünce doktor olmak istiyor. İnşallah onu da görürüz" diye konuştu.

KÖYLERDE KARNEYİ JANDARMA DAĞITTI
Gaziantep'te de köylerde karneleri, İl Jandarma Komutanlığı askerleri dağıttı. Şahinbey Burç İlköğretim Okulu'nda 2013-2014 eğitim-öğretim yılının ilk yarısını tamamlayan öğrenciler, karnelerini Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli askeri personelin elinden aldı. Askerler, başarılı öğrencilere kitap hediye etti. Okul Müdürü Eyyüp Çakmak, "Öğrencilerimiz daha önce hep bizim elimizden karne alırdı. Bu defa bir farklılık oldu ve karnelerini jandarma ağabeylerinden aldı" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşasın tatil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN