Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir borç batağında

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sever, belediyenin borç batağına saplandığını belirterek "Korkunun ecele faydası yok. AK belediyecilik geliyor" dedi

Giriş Tarihi: 27.1.2014
AK Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sever, Büyükşehir Belediyesi'nin borç batağına saplandığını iddia ederek, "Bugüne kadar yan gelip yatan Büyükşehir Belediyesi, seçim öncesinde gerekli gereksiz her yere kredi ile alınmış asfalt döküyor. Borç o kadar fazla ki, 2012 yılında 120 milyon TL olan borç 2013 yılında 380 milyon TL'ye çıkmış. Anormal faizlerle alınan bu para nasıl ödenecek hesap etmiyorlar. Giderayak belediyeyi borç batağına sürüklüyorlar. Biz göreve geldiğimizde belediyenin bir kuruşunu çöpe atmayacağız" dedi.

AK BELEDİYECİLİK FARKI

Mersin'in gelişimi noktasında belediyelerin çalışmadığını öne süren Mustafa Sever, "Belediyeler üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmiyor. Hükümetimizin yatırımlarına da engel olmaya çalışıyor. Nedeni ortada. Çünkü hükümetimizin hizmetleri gelirse halk tercihini AK Parti'den yana kullanacak ve kendileri devre dışı kalacak. Ancak güneş balçıkla sıvanmaz. 30 Mart'ta Mersin Büyükşehir ve tüm ilçelerde AK belediyecilik başlayacak. Mersin'in gelişmesinin, sorunlarından arındırılmasının önündeki tüm engelleri biz kaldıracağız. Bu kentin tek bir kuruşunun heba edilmesinin önüne geçeceğiz. Mersin'de artık AK belediyecilik farkı görülecek" diye konuştu.

MERSİN LAĞIM KOKUYOR

Yatırımcılara eşit mesafede duracaklarını ve herkesi eşit sıcaklıkta kucaklayacaklarını vurgulayan Mustafa Sever, "Biz bu memleketin kalkınması için ne yapabiliriz, toplumun dinamikleri ile ortak nasıl projeler üretebiliriz, Mersin'imizi dünya kentleri ile yarışan konuma nasıl getirebiliriz, turizm pastasından en büyük payı nasıl alırız, temel belediyecilik hizmetlerinin dışında neler yapabiliriz bunlar için kafa yoruyoruz" şeklinde konuştu. Mersin'i adım adım gezdiğini ifade eden Sever, "Bu kentin kanalizasyonu yok, Mersin lağım kokuyor. Lüks apartmanlar yapılmış ama belediye alt yapı hizmetini götürmediği için fosseptik çukuru kullanıyorlar. Büyükşehir yönetimi, bu memleketle, bu memleketin insanları ile resmen dalga geçiyor" dedi.

DÜĞMEYE BASACAĞIZ
Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olan isimlerin yönetim noktasında yetersizliği olduğunu öne süren Sever, "Biri 20 senedir Tarsus Belediye Başkanlığı, diğeri 15 yıldır Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapıyor ancak bunca yıldır sorunları bitirememişler. Yan gelip yatmakla iş olmaz. Bu memleketi yönetebilmek için tarım ve gıda turizmi, lojistik, dış ticaret, istihdam ve yatırımı bilmek lazım. Allah'a şükürler olsun bu konuların hepsinde deneyim sahibi bir kardeşinizim. Türkiye'nin yatırım teşvik mevzuatını hazırlayan biriyim. Mersin' in ihtiyaç duyduğu alanlarla örtüşen bir uzmanlık alanım var. Hemşerilerimiz bu görevi bana tebliğ ettiği anda düğmeye basacağız. Mersin'i yaşanabilir bir kent haline getireceğiz" diye konuştu.

BİRİNCİ SINIF HİZMET
Türkiye'de önemli gelişmeler olurken Mersin'in buna ayak uyduramadığını savunan Sever, şöyle konuştu: Kaybedecek zamanımız yok, deniz bitti. Yan gelip yatarak belediye başkanlığı yaptılar. Zengin ile fakirin bu denli uçurum içinde olduğu başka memleket yok. Nereye kadar gider bu barış, huzur. Bir yerde kopar ve şu anda kopma noktasında. Ancak bu millet artık kendi geleceğine memleketine sahip çıkıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir borç batağında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN