Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ÇUÖS başvuruları tüm hızıyla sürüyor

Giriş Tarihi: 27.1.2014
Çukurova Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Sınavı (ÇUÖS), 3 Mayıs 2014'te Adana, Ankara, İstanbul, İzmir, Iğdır, Bakü, Münih, Köln, Berlin ve Belçika'da yapılacak. 15 Ocak'ta başlayan başvurular, 15 Nisan 2014 tarihinde sona erecek. Sınav, 3 Mayıs 2014 tarihinde saat 9:30'da başlayacak. Adaylar başvuru ücretlerini, Adana, Ankara, İstanbul, İzmir, Iğdır için 50 dolar, Bakü için 90 dolar, Münih, Köln, Berlin ve Belçika için 70 avro olarak yatıracak. Sınav ücretini Ziraat Bankası hesabına yatıran yabancı öğrenciler, Çukurova Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Ofisi internet sitesinde yer alan çevirim içi kayıt formunu doldurarak ön başvurularını yapabilecekler.

10 MERKEZDE SINAV
ÇÜ Uluslararası Öğrenci Ofisi Müdürü Prof. Dr. Alhan Sarıyev, 2014 öğretim yılında 10 merkezde sınav yapacaklarını duyurdu. Sınav süreci işleyişi hakkında da bilgi veren "ÇUÖS için başvurular merkezimiz tarafından kabul ediliyor. Ofisimizce yapılan sınavın sonuçları komisyon tarafından değerlendirildikten sonra, oluşturulan sınav sonuç belgesi adayın adresine gönderiliyor" dedi.

HEDEF BİN ÖĞRENCİ
ÇÜ'de bu yıl 749 yabancı öğrencinin öğrenim gördüğün hatırlatan Prof. Dr. Alhan Sarıyev, "Ön lisans 13, Lisans 401, lisansüstü 156 olmak üzere, 376'sı kendi imkanları ile gelen 194'ü burslu, toplam 570 öğrencimiz bulunuyor. Buna ek olarak özel öğrenci başvurusuyla gelen öğrenci sayımız 86, yatay geçiş başvurusuyla gelen öğrenci sayısı 47, Suriye ve Mısır'dan gelen öğrenci sayımız 133. Hedefimiz bin öğrenci" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ÇUÖS başvuruları tüm hızıyla sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN