Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Merdiven kırıyordu 7 ayda 72 kilo verdi

Giriş Tarihi: 27.1.2014

Adana'da kiloları yüzünden kullandığı spor aletlerini ve yüzdüğü havuzun merdivenini kıran Ali Sonay, 7 ayda ameliyat, diyet ve spor yardımıyla 72 kilo verdi

Adana'da bir özel hastanede satın alma sorumlusu olarak çalışan Ali Sonay, fazla kilolarından büyük bir azim örneği göstererek kurtuldu. Bundan 7 ay öncesine kadar 176 kilo olan, kullandığı spor aletlerini ve yüzdüğü havuzun merdivenini kıran Sonay, mide küçültme ameliyatı, diyet ve sporla 104 kiloya düştü.

SAĞLIK SORUNLARI

Ali Sonay, düzensiz beslenme ve aşırı yemek nedeniyle son 6 yılda 176 kiloya ulaşmıştı. Sonay, sağlık sorunlarının artması üzerine spor yapmaya karar verdi ve başvurduğu spor salonunda ağırlığı yüzünden 2 aleti kırdı. Gittiği yüzme havuzunda da merdiven ve seramikleri ağırlığıyla kıran Ali Sonay, diğer yandan kalp rahatsızlığı ve uyku problemi yaşamaya başlayınca son çare olarak Adana Yeni Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu.

HERKES ŞAŞIRIYOR

Hastanede sleeve gastrektomi (mide küçültme) ameliyatı olup midesinin büyük bir bölümünü aldıran Sonay, bir aylık istirahatin ardından 5 farklı dalda spora başladı. Tenis, fitnes, havuz, sauna, halı saha maçları, koşu ve yürüyüşle kilolarından kurtulmak isteyen Sonay, başarıya ulaştı. Azimli genç, 7 ayda tam 72 kilo verdi. Şu anda 104 kilo olduğunu belirten Sonay, "Hedefim 90'a inmek. Bunun için de 14 kilom kaldı" dedi. Eski halini, kilo vermeye başladıktan sonraki halini ve son halini fotoğraflarla gösteren Sonay, çevresindekileri şaşırttığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Merdiven kırıyordu 7 ayda 72 kilo verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN