Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana'ya 12 yeni ambulans

Giriş Tarihi: 29.1.2014
AK Parti Adana Milletvekili ve TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar, Adana'ya tam donanımlı 12 yeni ambulansın tahsis edildiğini söyledi. Ünüvar, ambulanslardan birinin özellikle çok sayıda kişinin yaralandığı kazalarda kullanılmak üzere 4 yaralının yatarak, 2 yaralının oturarak hasta sevkine imkan sağlayacak büyüklükte olduğunu belirtti.

140 ACİL YARDIM ARACI

Geçtiğimiz ekim ayında da Adana'da bir ambulans helikopterin konuşlandırıldığını belirten Necdet Ünüvar "Helikopterimiz dahil, özel ve tüzel tüm kurumlarımızda toplam 140 adet acil yardım aracımız hizmet için Adana'nın çeşitli yerlerinde konuşlandırılmış beklemektedir. Bu araçların içinde obez ambulansından, paletli kar ambulansına kadar değişik teknik ve donanımda ambulans mevcuttur" dedi.

2 YILDA 140 BİN OPERASYON
Ünüvar, Adana'nın acil sağlık müdahaleleriyle ilgili olanakları hakkında şu bilgileri verdi: "İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı 44 istasyon 7/24 nöbet tutmakta ve bu istasyonlara ek 2 adet özel istasyon mevcuttur. 2012 ve 2013 yıllarında taşınan vaka sayılarına baktığımızda ortalaması 140 binin üzerindedir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'ya 12 yeni ambulans
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN