Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'En az borcu olan belediye Mersin'

Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Genel Sekreteri Nuri Özdemir, Mersin'in borcu en az iki belediyeden biri olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 29.1.2014
Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Genel Sekreteri Nuri Özdemir, AK Parti Büyükşehir adayı Mustafa Sever'in, 'Büyükşehir Belediyesi'nin 380 milyon lira borcu var' iddiasını sert bir dille yalanladı. Türkiye'de en az borcu olan belediyeler sıralamasında Mersin ve Kayseri'nin yer aldığını İçişleri Bakanlığı'nın resmen açıkladığını söyleyen Özdemir, "Mersin Büyükşehir Belediyesi borç batağındadır diyenler akıl tutulması içindeler" dedi. Kent Konseyi Genel Sekreteri Özdemir, Mersin deniz suyunun Antalya'nın Lara, Kemeraltı ve Bodrum'un Gümbet sularından çok daha temiz olduğunu savunurken şunları söyledi: Bu tespiti Sağlık Bakanlığı'na bağlı kuruluşlar yapıyor. AKP adayı hangi belgelere dayanarak böyle açıklamalar yapıyor anlamıyoruz. Varsa elinde belge, çıkıp açıklasın. Bilgi kirliliğiyle, doğru olmayan söylemlerle vatandaşları yönlendirmeye çalışanlar, bilsinler ki kamuoyu bu numaraları yemez.

ÜLKENİN AYDINLIK YÜZÜ
AK Parti Büyükşehir adayı Mustafa Sever'i gerçekçi olmaya davet eden Özdemir, "Ülkeyi karanlığa gömdüler. Birileri de Tarsus'u karanlığa gömdü. Şimdi de Mersin'i karanlığa gömmek istiyorlar. Halk gümbür gümbür sandıkta cevabını verecek. Mersin'in 15 yıl öncesi ile bugünü değerlendirdiğimizde Mersin'in ülkenin aydınlık yüzü olduğu ortaya çıkmaktadır" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'En az borcu olan belediye Mersin'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN