Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vatandaş cevabını sandıkta verecek

AK Parti Gaziantep Büyükşehir adayı Fatma Şahin, 11 yıldır siyasete büyük bir değişim getirdiklerini belirterek, "Halkımızın partimize ilgisi çok daha arttı" dedi

Giriş Tarihi: 29.1.2014
AK Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin, AK Parti iktidarı döneminde ülkede büyük bir değişim yaşandığını belirterek, halkın gündeminin daha farklı olduğunu, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde halkın gereken cevabı vereceğini söyledi. Şahin, "Halkın bu kadar net karar sahibi olduğu bir dönem görmedim. 30 Mart'ta AK Parti yine büyük bir çıkış yapacak" dedi.

KADINLARIN ETKİSİ

Gaziantep'e gelen SABAH Gazetesi Bölge Koordinatörü Ersin Ramoğlu'na seçim çalışmaları hakkında bilgi veren Fatma Şahin, "AK Parti'yle birlikte siyasete atıldım. Bugüne kadar çok seçim gördüm. Eskiden köylere gidileceği zaman köylü kadınlar gelmeyecek diye beni yanlarında götürmek istemezlerdi, şimdi gittiğimiz köylerde bizi karşılayanların yarısı kadın" diye konuştu.

TALEPLER ÇOK DEĞİŞTİ

AK Parti'nin muhafazakar bir parti olarak görüldüğüne dikkat çeken Şahin, "Muhafazakar denilen bu parti kadına yaşam içinde hak ettiği yeri verdi. Köylü kadınlarımız artık yol, su, elektrik, kanalizasyon gibi ihtiyaçları için değil, bilgisayar gibi teknolojik ürünler için talepte bulunuyor. Bu da partimizin ülkeye kazandırdığı değişimi ve gelişmeyi anlatması açısından önemlidir" dedi.

HALKIN KARARI NET

Yıllardır sahada aktif olarak siyaset yaptığını söyleyen Şahin, "Halkın bu kadar net kararlı olduğu bir dönem daha görmedim. İnsanlar yaşanan sürecin, oyunların farkında. Aslında halkın gündemi çok farklı. Bize 'Sayın bakanım biz kimin ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Sandıkta gereken cevabı vereceğiz' diyorlar. Biz 2002'de ne idiysek şimdi de oyuz, halkımız da öyle. Halkımız çok ferasetlidir, kördüğüm dönemlerinde sağduyulu hareket ederek sorunu çözüyor" şeklinde konuştu.

MEDYANIN OLAYLARA BAKIŞI DEĞİŞTİ
SABAH Gazetesi Bölge Koordinatörü Ersin Ramoğlu da yaşanan değişim sürecinin medyada da etkili olduğunu söyledi. Ramoğlu, "İnsanların çok farklı kanallardan bilgi sahibi olduğu bir dönemde yaşıyoruz ama yazılı basının önemi, olayların ve bilginin doğrulanması anlamında daha titiz bir süreç gerektiriyor. O nedenle gazeteler günümüzde hala etkilerini koruyor" dedi.

SABAH'IN GÜCÜ FARKLI
SABAH Gazetesinin doğrudan yana taraf olduğunu vurgulayan Ramoğlu, "Özellikle bölgemizde ciddi bir etkiye sahibiz. Toplumsal sorunlara sürekli halktan yana bakıyoruz. Güçlü ekibimiz ve doğru haberlerimizle en yakın rakibimize fark atıyoruz. Bölge illerinde ciddi bir tirajımız ve buna bağlı olarak toplumsal yaşama olumlu bir etkimiz var" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatandaş cevabını sandıkta verecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN