Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özcan: Mersin'in altyapı sorunu yok

Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, üç gündür yağan yağmura rağmen kentte bir sıkıntı yaşanmadığını belirterek, "Altyapısı sağlam Mersin artık yağmura teslim olmuyor" dedi

Giriş Tarihi: 30.1.2014
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, üç gündür etkili olan yağmurun ardından suların yarım saat içinde çekildiğini ve herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığını söyledi. Yapılan dev yağmur suyu kanalları neticesinde aşırı yağan yağmur suyunun yarım saat içinde yer altına çekildiğini kaydeden Başkan Macit Özcan, "Eğer altyapı çalışmalarımız yetersiz olsaydı yağmur suyu sele dönüşür daha önceki yıllarda yaşadığımız sıkıntılar tekrarlanırdı. Çok şükür artık bu tablo yaşanmıyor" dedi.

ALNIMIZIN AKIYLA ÇIKTIK

Yıllar önce her yağmurdan sonra Mersin'in tüm ev ve işyerlerini su bastığını ancak bunun artık sona erdiğini ifade eden Başkan Macit Özcan, "Yaptığımız 330 kilometrelik dev altyapı çalışmalarıyla yağmur suyu halkımızın kâbusu olmaktan çıktı. Dünyanın neresine giderseniz gidin, yağan yağmurla birlikte caddelerde mutlaka su göllenmeleri olur. Ancak, altyapısı sağlam olan bir şehirde o biriken sular yarım saat, en fazla 1 saat içerisinde çekilir. Eğer o su saatlerce, günlerce aynı yerde kalıyorsa o zaman altyapıda sıkıntı var demektir. Büyükşehir Belediyesi, bu yağışlardan alnının akıyla çıkmıştır" diye konuştu.

YARIM SAATTE SU ÇEKİLİYOR
Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu altyapı çalışmalarını değerlendiren esnaf ve vatandaşlar ise "Yıllar önce yağan yağmurdan çok mağdur oluyorduk. Sular dükkânımızın içine kadar girerdi. Mersin'in altyapı sorunu Macit Özcan döneminde çözüldü. Mersin şu anda gerçekten yaşanabilir bir kent oldu. Kent merkezine döşenen büyük tahliye borularını gözlerimizle gördük. Kimse yapılan çalışmaları inkâr etmesin. Eskiden yağmur yağdığında sular 1 hafta çekilmezdi. Şimdi yarım saat içinde gidiyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özcan: Mersin'in altyapı sorunu yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN