Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Torun rüzgarı esmeye başladı

Adana'ya ve tüm ilçelere hizmet sözü veren Abdullah Torun, "Artık 'Cambaza bak' dönemi ve suni gündemler bitmeli" dedi

Giriş Tarihi: 30.1.2014
Seçim çalışmalarına hızlı bir tempo ile giren ve gittiği her ilçede yaptığı toplantılar coşkulu bir mitinge dönüşen AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Torun, Sarıçam ve Kozan'ın ardından Ceyhan'da da aynı coşkuyu yaşadı. İlçe girişinde alkışlar, çiçekler ve sloganlarla karşılanan Abdullah Torun, "Adana'nın bütün ilçeleriyle Büyükşehir Belediyesi'nde AK belediyeciliği görmek isteyen halkımız ben ve tüm adaylarımıza büyük ilgi gösteriyor. Onların bu teveccühlerine layık olmak için biz de şimdiden hizmet için kolları sıvayıp, yollara düştük" dedi.

HİZMET ENGELLENEMEZ

Türkiye'nin birçok bölgesinde, AK Belediyecilik anlayışıyla yönetilen kentlerin çağ atladığına dikkat çeken Abdullah Torun, "Başta komşu illerimiz olmak üzere ülkemizin değişik bölgelerindeki pek çok ilimiz, merkezi hükümetimizin yerel yönetimlere verdiği destek doğrultusunda hızla kalkındı ve çağ atladı. Ancak, 'her şeyi ben bilirim' anlayışı ile hareket eden, devlet desteğini almaktan imtina eden zihniyet, ilçe belediyelerinin de elini kolunu bağlayıp Adana'yı prangaya mahkum etti. Kentimize yapılmak istenen hizmet ve yatırımları engelleyen zihniyeti yerle yeksan edeceğiz" diye konuştu.

CAMBAZA BAK DÖNEMİ BİTMELİ

Tören alanını mitinge çeviren Ceyhanlılara hitap eden Abdullah Torun, yoğun ilginin, Ceyhan'ın hizmete susamışlığını gözler önüne serdiğini söyledi. Torun, "Kozan'da ve Sarıçam'da gördüğümüz ilgi ve coşkuyu, Ceyhan'ımızın yiğit evlatlarından da görmekten mutluyuz. Sizlerin bu ilgi ve desteği arkamızda oldukça, enerji üssümüz Ceyhan başta olmak üzere tüm ilçelerimize vereceğimiz hizmetleri hiç kimse engelleyemez. Adana'da artık 'cambaza bak' dönemi bitmeli. Hiç kimse suni gündemlerle, kısır çekişmeler ve kavgalarla bu halkı kandırmamalı, oyalamamalı" şeklinde konuştu.

KENTİ DÜŞÜNEN ZİHNİYET

Konuşması sık sık alkış ve sloganlarla kesilen AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Torun, enerji üssü olmasına karşın Ceyhan'ın hak ettiği hizmetleri bugüne kadar alamadığına dikkat çekerek, "Sahip olduğu konum ve üstlendiği misyon ile en gelişmiş kentlerle yarışması gereken Ceyhan, içme suyu ihtiyacını dahi karşılayamaz durumda. Bu, Ceyhan'ın kaderi olamaz. İnşallah, seçimlerden sonra birleştirici ve bütünleştirici özelliğimizle tüm ilçelerimize hak ettiği hizmetleri getireceğiz. Kendini değil, kentini düşünen zihniyeti hakim kılacağız. Yılların ihmalini sırtında taşıyan Ceyhan'ımızda, tam anlamıyla hizmet seferberliği başlatacağız" dedi.

ADANA HAZIR BİZ HAZIRIZ
Ceyhan Belediye Başkan adayı Alemdar Öztürk'ün seçim bürosunun açılışına AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Osmaniye Milletvekili Suat Önal, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, Yumurtalık Belediye Başkanı Turgut Erişmen, İl Kadın Kolları Başkanı Emine Karaköse ile birlikte katılan Abdullah Torun, tören alanına gitmekte oldukca zorlandı. Binlerce insanın sevi gösterileri ve "Başkan Torun" tezahüratlarıyla karşılanan Abdullah Torun, "Halkımızın bu sevgi seli karşısında hiçbir güç duramaz. Adana hazır, biz hazırız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Torun rüzgarı esmeye başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN