Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yılın ilk rakamları Gaziantep'te açıklanacak

Giriş Tarihi: 31.1.2014
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), 2014 yılının ilk ihracat rakamlarını Gaziantep'te Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri'nde (GAİB) açıklayacak. Törende 2013 ihracat verilerine göre Türkiye genelinde 20 milyon doların üzerinde ihracat yapan GAİB üyesi 95 firmaya, GAİB ve TİM tarafından da Gaziantep merkezli 5 firmaya ödül verilecek.

BAKAN GÜNDEMİ DEĞERLENDİRECEK

TİM tarafından, her ay başka bir şehirde açıklanan ihracat rakamları Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin katılımları ile 1 Şubat 2014 tarihinde Gaziantep'te GAİB hizmet binasında açıklanacak. GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz ve Vali Erdal Ata'nın açılış konuşmasını yapacağı törende TİM Başkanı Büyükekşi Ocak ayı ihracat rakamları açıklayacak ve Ekonomi Bakanı Zeybekçi gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunacak.

BÜYÜK BİR FIRSAT OLACAK

GAİB Koordinatör Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, "Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi 2014 ihracat rakamlarını açıklamak üzere Gaziantep'e, birliğimize gelecekler. Türkiye genelinde en çok ihracat yapan GAİB üyesi firmalarımıza ödüllerinin verileceği tören öte yandan kentimiz içide büyük bir fırsat olacak. Gaziantep'e gelecek heyet için düzenlenen Gaziantep turu kapsamında tarihi ve turistik mekânlara gezi düzenlenecek olmasının Gaziantep'in tanıtımı açısından da büyük önem taşıdığını düşünüyorum" diye konuştu.

AFRİKA VE ORTA DOĞU HEDEFLERİ

2014 ve 2023 yılı ihracat hedeflerini yakalamak için çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini ifade eden Çıkmaz, iç politikada yaşanan son olumsuz olayların kendilerini etkilemediğini belirtirken hedeflerine ulaşma noktasında hız kesmeden çalışmalarına devam ettiklerini kaydetti. Çıkmaz, GAİB olarak ayak basılmadık ülke bırakmamak adına Afrika ve Uzak Doğu pazarına ulaşmanın hedefleri arasında olduğunu da sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yılın ilk rakamları Gaziantep'te açıklanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN