Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana ve Mersin EMITT Fuarı'nda yine birlikte

Bu yıl 18'incisi düzenlenen İstanbul'daki EMITT Fuarı'na Adana ve Mersin bir kez daha ortak stantla katıldı, bölgenin tanıtımını yaptı

Giriş Tarihi: 1.2.2014
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik tarafından açılışı yapılan TÜYAP 18. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'na bu yıl da Adana ve Mersin ortak stantla katıldı. İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi'nde düzenlenen "EMITT 18. Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı"nın açılış töreninde konuşan Çelik, böylesine önemli bir markanın, bu kadar uzun yıllar içerisinde oluşturulmuş olmasının, başlı başına bir başarı öyküsü olduğunu belirtti.

MUTLU'YA ADANA ŞALGAMI
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu Adana- Mersin ortak standını ziyaret etti. Vali Mutlu'ya Adana şalgamı ile cezerye ikram edildi. Vali Mutlu'ya Mersin İl Turizm ve Kültür Müdürlüğü tarafından hazırlanan, Mersin'in tarihi ve turistik yerlerini tanıtan ve üç boyutlu hazırlanan kitap hediye edildi. Adana Valisi Hüseyin Avni Coş da Adana-Mersin ortak standını gezdi, Adana ve bölgenin tanıtımına önem verdiklerini, hedeflerinin Adana'yı marka şehir yapmak olduğunu söyledi. 2 Şubat tarihine kadar açık kalacak EMITT Fuarı'nda Adana ve Mersin aynı stantta yer alıyor. Çukurova Kalkınma Ajansı, Adana ve Mersin valilikleri tarafından da desteklenen EMITT fuarının açılışına Adana'da Vali Hüseyin Avri Coş, Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Zekeriya Şarbak, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ile Adana ve Mersin il kültür ve turizm müdürleri, ÇUKTOB Başkanı Tayyar Zaimoğlu, Türkiye Seyehat Acentaları Birliği Adana Temsilcisi Nesrin Göçhan, turistik otel sahipleri ve yöneticileri katıldı.

YDÜ DE EMITT'TE

KKTC Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi de EMITT'te stant açtı. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in de ziyaret ettiği stantta, ziyaretçilere ülke turizmi hakkında bilgi verildi. YDÜ Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından geliştirilen "Sağlıklı Turizm Destinasyonu" logosu da ilk kez burada tanıtıldı. Turizm İşletmeleri Genel Müdürü ve Hastane Yönetim Kurulu ��yesi Ahmet Savaşan, Kuzey Kıbrıs'ın medikal turizmde kaliteli ve tanınan bir alternatif olduğunun altını çizdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana ve Mersin EMITT Fuarı'nda yine birlikte
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN