Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu sergi herkesi güldürdü

Çukurova Üniversitesi öğrencileri, ünlü isimlerin fotoğraf ve resimlerine bilgisayarda kendi yüzlerini ekleyince, gülümseten bir sergi ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 2.2.2014
Giydikleri kıyafetlerle geçmişten günümüzde akıllarda kalan ünlü simalar, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarım Bölümü öğrencilerinin açtığı sergide yeniden hayat buldu. Öğrenciler, fotoğrafların yüzlerine bilgisayar programıyla kendilerininkini monte edince, ilginç bir sergi ortaya çıktı. Modanın Enleri sergisi ilgi gördü. Tekstil Tasarım Bölümü 2'nci sınıf öğrencileri 'Moda Tarihi' dersi kapsamında 'Modanın Enleri' isimli fotoğraf sergisi açtı. Giysinin tarih boyunca değişimlerinin anlatıldığı sergide, geçmişten günümüze örneklerle tarih içerisinde giysiler ve modalar ele alındı.

KENDİ HAYAL KAHRAMANLARI
Serginin oluşturulmasıyla ilgili bilgi veren Öğrt. Gör. Dr. Özlem Uslu, "Modanın sanat ve tekstil tarihindeki gelişiminin değerlendirilmesi ve günümüzle kıyaslanması açısından Moda Tarihi dersi çok önemli. Öğrencilerimiz de geçmişten günümüze moda olan giysileri araştırırken elde ettikleri fotoğraflardan bir sergi oluşturdu. Her öğrenci kendi hayal kahramanını bulup, kendi yüz fotoğrafını ekleyerek, gelecekte hatırlayacakları bir anıya sahip oldu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu sergi herkesi güldürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN