Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emniyet'te mesajla ihbar dönemi

Adana Emniyet Müdürlüğü polise daha hızlı ve kolay erişimi sağlamak için 155 kısa mesaj hattını hayata geçiriyor. Artık vatandaşlar ihbarlarını 1 Şubat itibarıyla SMS ile ücretsiz atabilecek

Adana Emniyet Müdürlüğü, acil durumlarda vatandaşın polise SMS ile ulaşması için 1 Şubat'tan itibaren 155 SMS hizmetine başladı. Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, "Vatandaşlarımız, cep telefonlarının SMS kısmına, ihbar ve şikâyetle ilgili tüm bilgileri eksiksiz olarak yazdıktan sonra 155'e göndermek suretiyle ücretsiz olarak mesaj iletebilecek" denildi.

1 ŞUBAT'TA HAYATA GEÇTİ

Adana Emniyet polise daha hızlı ve kolay erişimi sağlamak için 155 kısa mesaj hattını hayata geçirdi. Yapılan yazılı açıklamada, "Sözlü iletişim yerine yazılı olarak ihbar ve şikâyetini bildirmeyi tercih eden vatandaşların yanı sıra yardıma ihtiyacı olan ancak bulunduğu ortam itibariyle sesli konuşmasının tehlikeli bir duruma sebebiyet verebileceğini düşünenler de ihbar ve şikâyetini SMS vasıtasıyla bildirebilecek" denildi. 155 SMS servisi ile engelli vatandaşlarında bu hizmetten yararlanabileceğini belirten açıklamada şu görüşlere yer verildi: "Vatandaşlarımız, cep telefonlarının SMS kısmına, ihbar ve şikâyetle ilgili tüm bilgileri eksiksiz olarak yazdıktan sonra 155'e göndermek suretiyle ücretsiz olarak mesaj iletebileceklerdir. Uygulamaya 1 Şubat 2014 tarihinden itibaren başlandı. Acil çağrı bildirim özelliği bulunan akıllı telefonlarda gerekli ayarlar yapılarak kullanıcının bilgisi dışında gereksiz acil çağrı SMS gönderiminin engellenmesi, uygulamanın etkin bir şekilde yürütülebilmesi için önem arz etmektedir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emniyet'te mesajla ihbar dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN