Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Allah'ına kurban Tayyip Erdoğan"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı yıpratmaya yönelik oyunlara karşı ilk destek mitingi Adana'da yapıldı. Coşkulu kalabalık, "Allah'ına kurban Tayyip Erdoğan" diye sloganları attı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı yıpratmaya yönelik oyunlara karşı ilk destek mitingi Adana'da yapıldı. Destek ateşi yakılırken, dualar edildi, kurban kesildi. Adanalılar, "Adanalılar, "Allah'ına kurban Tayyip Erdoğan, Dik dur eğilme, Adana seninle, Seni yedirmeyeceğiz" diye slogan attı. Tertip komitesi adına konuşan Enis Timuçin, "Başbakan'ın dik duruşu iç ve dış güçleri rahatsız etti. Buradan yaktığımız ateş Türkiye'yi saracak. Destek mitinglerimiz bütün illerde devam edecek" dedi.

DESTEK MİTİNGİ

Adanalılar, Başbakan Erdoğan'a destek amacıyla Sarıçam Asım Savaş Spor Salonu önünde toplandı. Aydın'dan gelen efeler, zeybek oyununu sergilerken, mehter takımının gösterisi ilgiyle izlendi. Tertip, komitesi Osmanlı İmparatorluğu'ndan başlayarak Türkiye'ye üzerine oynanan oyunları 12 dakikalık kısa bir filmle vatandaşa izlettirdi. Komite adına konuşan Enis Timuçin, ülkenin yükselişini gören dış ve iç güçlerin bunu engellemek için devreye girdiklerini ileri sürdü.

ATEŞ TÜRKİYE'Yİ SARACAK

Başbakan'ı yıpratmaya yönelik tezgahları boşa çıkarmak için alanlara indiklerini söyleyen Timuçin, "Başbakanım. Söz veriyoruz. Sizi iç ve dış mihraklara yedirmeyeceğiz. Sizin dik duruşunuz, onları rahatsız etti. Biz halk olarak bu oyunu biliyoruz ve bozacağız. Destek mitinginin fitilini Adana'dan ateşledik. Buradan yaktığımız bu ateş tüm Türkiye'yi saracak. Bugün milli iradeye sahip çıkma günüdür" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Allah'ına kurban Tayyip Erdoğan"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN