Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'nin geleceği için her şeyi yapmaya hazırım

AK Parti tarafından düzenlenen aday tanıtım toplantısına katılan Mersin Milletvekili Zafer Çağlayan, duygu yüklü konuştu

Giriş Tarihi: 3.2.2014
AK Parti Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarının tanıtıldığı toplantıda konuşan Mersin Milletvekili Zafer Çağlayan, Türkiye'nin geleceği için her şeyi yapabileceğini söyledi. Ekonomi Bakanlığı görevinden 17 Aralık yolsuzluk operasyonları sonrasında istifa eden AK Parti Mersin Milletvekili Zafer Çağlayan, Türkiye üzerinde bir takım oyunlar oynandığını savunarak Türkiye'yi faiz lobisine teslim etmek isteyenlere karşı dimdik ayakta duracağını belirtti.

GİZLİ SAKLI OLUR MU?

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Çağlayan, Türkiye'de 20 yıllık sanayicilik geçmişi olduğunu ve ülke ekonomisini zedelemek isteyenlerin kirli oyunlar çevirdiğini kaydetti. Çağlayan, "Sizler beni tanıdınız, bu kardeşiniz Zafer Çağlayan sıfırdan gelmiş, varlığı yokluğu görmüştür. Bu ülkede yüzlerce insanın çalıştığı fabrikalar kurmuş, 13 yıl Ankara Sanayi Odası Başkanlığı yapmış, uzun yıllar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği başkan vekilliği yapmıştır. 20 yıldır kamuoyu önünde, basının önünde olan bu kardeşinizin gizli saklı bir işi olabilir mi? soruyorum size" diye konuştu.

ASLANLAR GİBİ DURDUM
Alnının ak, başının daima dik olduğunu bildiren Zafer Çağlayan, "Ne ailemin ne partimin, ne kardeşlerimin, ne çalışanlarımın, ne de canım kadar sevdiğim Mersinlilerin başını öne eğecek bir şey yapmadım yapmama da. Allahtan başka kimseye verecek hesabımız yoktur" dedi. Yaşanan tüm olayların arkasında faiz lobisinin bulunduğunu öne süren Çağlayan şunları söyledi: 2009 yılında devlet bakanı olduğum dönemde, Türkiye'nin 102 milyar dolarlık ihracatını, 152 milyar dolara çıkardım. Türkiye'ye dünyanın her yerinden yabancı yatırımcılar getirdim. Faiz lobisinin önünde aslanlar gibi durdum. 6.5 yıllık bakanlık süremin 2.5 yılını evimden uzakta, dünyanın 102 ülkesinde geçirdim.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin geleceği için her şeyi yapmaya hazırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN