Zenbilci: Sarıçam zaman kaybedemez

Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, Sarıçam'ın zaman kaybı lüksünün bulunmadığını belirterek, devam eden projelerin yeni dönemde tamamlanacağını söyledi

Giriş Tarihi: 3.2.2014
Adana'da Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, uzun yıllar hizmet sıkıntısı yaşayan Sarıçam'ın zaman kaybetme lüksünün bulunmadığını söyledi. Göreve geldiğinden bu yana çok sayıda projeyi tamamladığını ancak büyük ölçekli bazı projelerin devam ettiğini kaydeden Zenbilci, "Sarçam'ın istikrara ihtiyacı var. Bu nedenle yeniden seçildiğimde devam eden projeleri hızla tamamlayacağım" dedi. Zenbilci, en acil ihtiyaçlar olan alt yapı yatırımlarının yanı sıra kadınlar, gençler ve çocuklara yönelik yeni projelerinin de bulunduğunu söyledi.

KADINLARA ÖZEL PROJELER

Sabah Gazetesi Bölge Koordinatörü Ersin Ramoğlu'nu ziyaret eden ve seçim çalışmaları ile projelerini anlatan Zenbilci, "İlk dönemimizde daha çok alt yapıya ve üst yapıya ağırlık verdik. Bundan sonra kadınlara, gençlere ve çocuklara yönelik projelere yükleneceğiz" dedi. Zenbilci, kadınlar için sosyal projeler hazırlayacaklarını, merkezler kuracaklarını, onların kendilerini geliştirmeleri, gelir getirecek meslek edinecekleri ve sosyalleşecekleri alanlar oluşturacaklarını kaydetti.

TORUN VE ÇELİK'İN DESTEĞİ

Genç nüfus için de spor, eğitim ve kültür-sanat merkezleri kuracaklarını belirten Ahmet Zenbilci, en önemli çalışmalarının imarla ve şehirleşmeyle ilgili olacağını vurguladı. Zenbilci, "Sarıçam'a toplu konutlar, iş merkezleri yapılmasını sağlayacağız. AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Abdullah Torun'un milletvekilliği döneminden TOKİ deneyimi var. Ankara ile ilişkileri kuvvetli. Onunla ve Kültür ve Turizm Bakanımız Ömer Çelik'in desteğiyle Sarıçam'a önemli yatırımlar getireceğiz" dedi.

KÖYLÜLERDEN SICAK İLGİ
Seçim çalışmaları kapsamında köyleri de ziyaret eden Ahmet Zenbilci, Mustafalar köyünde coşkulu bir kalabalıkla buluştu. Mustafalar'ın, yeni yasayla birlikte Sarıçam ilçesinin mahallesi olduğunu ve 1 Nisan'dan sonra Sarıçam Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi el ele vererek hizmet edeceklerini belirten Zenbilci, "Buraya en iyi hizmeti biz AK Partili belediyeler yapar. Bunun için hem Başbakanımız için hem Sarıçam Belediye Başkanlığı, hem de Büyükşehir Belediye Başkanlığı için üçlü destek istiyoruz" dedi. Zenbilci, daha sonra Kadirin Çiftliği, Gökbuket, Hakkıbeyli, Cerenli ve Yağızlar köylerini ziyaret ederek burada parti teşkilatının düzenlediği istişare toplantılarına katıldı. Hakkıbeyli köyünde meydana toplanan vatandaşlara konuşan Başkan Zenbilci, "Bundan sonra buraya belediye ve halk otobüsleri gibi günlük ulaşım araçları çalışacak ve bu köy tekrar tersine göç alacaktır" diye konuştu. Başkan Zenbilci Yağızlar ve Cerenli köyü ziyaretlerinde de büyük ilgiyle karşılaştı. Köylüler, Zenbilci'nin ziyareti nedeniyle koç kesmek istedi ancak Başkan Ahmet Zenbilci buna izin vermedi.

SARIÇAM HİZMETE DOYACAK
Ahmet Zenbilci, yeni döneme ilişkin bazı projelerini şöyle özetledi:
•Yeni yapılacak stadyumun etrafında sportif tesisler ile iş ve yaşam alanları oluşturacağız.
• Madde bağımlılığına karşı bir rehabilitasyon merkezini Sarıçam'a kazandıracağız.
• 'Semt Konakları' yaparak, kadınların ortak program yapabileceği, çocukların eğitim alıp oyun oynayabileceği alanlar oluşturacağız.
• Semt pazarları oluşturacağız.
• İlçemize yapılacak Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nin (BTÜ) ihtiyacı olan yaşam alanlarının oluşmasını sağlayacağız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zenbilci: Sarıçam zaman kaybedemez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN