Türkiye'nin en iyi haber sitesi

GAİB okul gibi

Giriş Tarihi: 4.2.2014

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB), sanayici ve ihracatçının nitelikli işgücü ihtiyacı için kapsamlı eğitim programları düzenliyor. 2013'te programlardan 700 kişi yararlandı

Sanayici ve ihracatçının yetişmiş ara eleman sıkıntısına çözüm arayan Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB), kapsamlı eğitimler düzenliyor. GAİB'in 2013 yılı içerisinde düzenlediği hizmet içi eğitim ve meslek edindirme kurslarından yaklaşık 700 kişi faydalandı.

İŞ TECRÜBESİ
GAİB Koordinatör Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, eğitime ve nitelikli elemanların istihdamının artırılması konularına önem verdiklerini belirtti. Eğitim alanındaki her türlü çalışmaya destek vereceklerini belirten Çıkmaz şöyle devam etti: "Meslek edindirme kurslarımızda gençlerimiz okudukları okullarda aldıkları eğitimi uygulamaya dökme fırsatı yakaladı ve bir nevi iş tecrübesi kazanmış oldu. Böylece tecrübe kazanan kursiyerlerimiz iş hayatına daha güvenle başlayabilecek. Gençlerimize eğitim fırsatı vermenin yanı sıra işveren ile kursiyer gençlerimizi bir araya getiriyoruz."

DESİNATÖRLER YETİŞTİ
Çıkmaz, GAİB olarak Bilgisayar Destekli Halı Desen Tasarımı Eğitimi kursunu da tamamladıklarını ve 17 kişiye sertifika vererek ilgili alanlarda işe yerleştirilmelerinde aracı olduklarını belirtti. Öte yandan Dış Ticaret Uzmanlığı Eğitimi ile 30 kursiyerin sertifika aldığını kaydeden Çıkmaz, "Bunların yanı sıra başta Dış Ticarette Pazarlama Eğitimi, Un UR-GE Projesi Dış Ticarette Pazarlama Eğitimi ve Bulgur- Mercimek UR-GE Projesi Dış Ticarette Pazarlama Eğitimi gibi birçok eğitimleri hayata geçirdik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
GAİB okul gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN