Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep'in ihracatından sevindiren sinyal geldi

Giriş Tarihi: 6.2.2014

Gaziantep'in ihracatı yılın ilk ayında yüzde 7 arttı. GSO Başkanı Adil Konukoğlu, kentin ihracattaki performansının sevindirici olduğunu söyledi

Yeni yıla ihracat artışıyla başlayan Gaziantep'ten, Ocak ayında yüzde 7 oranında artışla 557 milyon 620 bin dolarlık ihracat gerçekleştirildi. Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, Gaziantep'ten bu yıl Ocak ayında geçen yılın Ocak ayına göre yüzde 7 oranında artış olmasını, önemli bir gelişme olarak yorumladı.

YERİMİZİ KORUDUK

Konukoğlu, geçen yılın Ocak ayında 519 milyon 803 bin dolarlık ihracat yapıldığını anımsatarak, "İhracattaki, dolayısıyla üretimdeki performansımız sevindirici. Bu yıl Ocak ayında en fazla ihracat yapan iller arasında 6'ncı sıradaki yerimizi korduk" dedi. Konukoğlu, ülke ekonomisine ve ihracatına yaptığı katkılar nedeniyle ihracatçılara ve ihracata yönelik üretim yapan sanayicilere teşekkür etti.

YATIRIMLAR ÖNE ÇIKIYOR
Gaziantep'in bir üretim ve sanayi merkezi olarak giderek yatırımlarıyla daha fazla öne çıktığını söyleyen Konukoğlu, "Gaziantep, 1996 yılında 224 milyon dolar seviyesinde olan ihracatını 2013 sonunda 6 milyar 472 milyon 870 bin dolara çıkardı. Bundan sonra da dış ticarette başarı göstermeye devam edeceğiz. 2014 yılına yeni umutlarla giriyoruz, ihracatımızı yeni rekorlara taşımayı hedefliyoruz. Hep birlikte şehrimizin, ülkemizin ihracatını hedeflediğimiz seviyelere çıkartmak için çaba göstereceğiz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'in ihracatından sevindiren sinyal geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN