Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana narenciyenin 'ihracat üssü' olmalı

AK Parti Adana Büyükşehir adayı Abdullah Torun, "Adana'nın narenciyedeki potansiyelinin dünya ölçeğine taşınmalı" dedi

Giriş Tarihi: 7.2.2014
AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Torun, Avrupa ve Ortadoğu ülkelerine ihracatta Adana'nın en büyük ikinci firması olan Beşyıldız Narenciye Fabrikası'nda incelemelerde bulundu. Verimli tarım arazilerinin imara açılmasına kesinlikle karşı olduğunu belirten Abdullah Torun, uygulanabilir plan, proje ve yatırımcılara yönelik desteklerle, Adana'nın sahip olduğu narenciye üretimi potansiyelinin layıkıyla değerlendirilerek, dünya ölçeğine taşınması gerektiğini söyledi.

YILDIZ GİBİ PARLAMALI

Seyhan Belediye Başkanı ve Başkan adayı Azim Öztürk ve Seyhan İlçe Başkanı Kasım Pamuk ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette, Beşyıldız Narenciye Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Latif Kaya'dan bilgi alan Abdullah Torun, "Dünyanın en bereketli topraklarına sahip olan Çukurova'nın gözbebeği olan Adana ilimiz, tarımda sahip olduğu potansiyel ile de yıldız gibi parlamalı. Bunu sağlamak için, tarıma dayalı sanayiyi, yatırımları ve girişimcileri desteklemek başta olmak üzere, elimizden ne geliyorsa yapacağız. Yatırımcı ve girişimcilere gerekli desteği vererek, Türkiye'de narenciye üretiminin önemli bir merkezi olan Adana'yı, ihracat üssü ve dünya markası yapmamızın önünde hiçbir engel yok" diye konuştu.

BU TÜR FİRMALAR ÇOĞALMALI

Akdeniz İhracatçılar Birliği (AKİB) tarafından, geçen yıl Adana'nın en çok ihracat yapan ikinci firma ödülü almasından dolayı firma sahibi Latif Kaya'yı kutlayan Abdullah Torun, bahçelerdeki mevsimlik çalışanlarla birlikte yaklaşık 2 bin civarında işçinin istihdam edilmesinin de işsizliğin önlenmesi açısından önemli olduğuna dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana narenciyenin 'ihracat üssü' olmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN