Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aman ayrılık yaman ayrılık

Şanlıurfa'ya sığınan Suriyelilerden Fuda El Aliy (26), kocası savaşta kaybolunca üçüz bebeklerinden birini akrabalarına verdi

Giriş Tarihi: 7.2.2014
Suriye'de yaşanan iç savaştan kaçarak Şanlıurfa'ya sığınan ve bir yıldır kocasından haber alamayan Fuda El Aliy (26), Hayrünnisa, Emine ve Sare adını verdiği üçüz bebeklerinden birini ülkesindeki akrabalarına göndermek zorunda kaldı. Daha önceden de 3 çocuğu olan talihsiz anne, şimdi 5 çocuğuyla Şanlıurfa'da kalabalık bir evde yaşam mücadelesi veriyor.

15 KİŞİ BİRLİKTE YAŞIYOR

Fuda El Aliy, çatışmaların yaşandığı ülkesinde bundan yaklaşık bir yıl önce kocasının izini kaybedince 3 aylık hamile olmasına rağmen akrabaları ve 3 çocuğuyla birlikte Şanlıurfa'ya geldi. Harrankapı Mahallesi'nde 15 kişinin yaşadığı evde kalmaya başlayan Aliy, 6 ay sonra üçüzlerini dünyaya getirdi. Genç kadın bebeklerine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu'nun adlarını verdi.

EVDE PENCERE BİLE YOK
Üçüzlere bakmakta zorlanan anne Fuda El Aliy, Sare'yi Suriye'deki akrabalarına gönderdi. Şimdi toplam 5 çocuğuyla zor şartlarda yaşayan Fuda El Aliy, kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor. Genç kadın, "Eşimin izini kaybettim. Öldü mü kaldı mı bilmiyoruz. Şimdi 5 çocuğumla yaşamaya çalışıyorum. 15 kişi kaldığımız evin kapısı penceresi yok. Yardım bekliyoruz" dedi. İnsani Yardım Platformu üyesi Yusuf Mert de ailenin desteğe ihtiyacı olduğunu belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aman ayrılık yaman ayrılık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN