Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Menevşe: Adana'yı bir an önce eski canlılığına kavuşturmalıyız

ATO Başkanı Atila Menevşe, kenti cazibe merkezi haline getirebilmek için birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeleri gerektiğini söyledi

Giriş Tarihi: 8.2.2014
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti yönetimini ziyaret ederek başarılar dileyen Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, Türkiye'nin beşinci büyük kenti Adana'nın kalkınabilmesi için toplumun tüm dinamiklerine görev düştüğüne dikkat çekerek, "Burada en büyük görev tabiî ki basınımıza düşüyor. Eğer birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilirse Adana şaha kalkar" dedi.

DIŞ TİCARET SIKINTISI

Adana'ya 1973 yılında geldiğini, o zaman Atatürk Caddesi, Belediye Önü ve Sular semtinin çok hareketli ve cazip konumda olduğunu, ekonomide canlılık yaşandığını belirtirken, "Ama ne yazık ki şu an o canlılığı göremiyoruz. Adana'nın dış ticarette sıkıntısı var. Büyük entegre tesisleri olan Bossa, Güney Sanayi, Özbucak, Çukobirlik ve Paktaş gibi fabrikaların kapanmasından dolayı kent ekonomisinde bir gerileme söz konusu oldu" diye konuştu.

FUARLARA SAHİP ÇIKILMALI

KOBİ'lerin oluşmasıyla birlikte piyasanın canlanacağına ve yeniden eski parlak günlerine kavuşacağına inandığını vurgulayan Menevşe, "Bizim gibi odaların Adana için çaba göstermesi gerekiyor. İhracatımızı tetiklemek ve daha ileriye taşımak için girişimlerimiz devam ediyor. Yurt dışından işadamlarını buraya getireceğiz. Portakal Festivali gibi diğer festivallere ve fuarlara sahip çıkmalı. Adana'yı eski cazibe merkezi haline getirmeliyiz" şeklinde konuştu.

YEREL SEÇİMLER ÇOK ÖNEMLİ
Menevşe yerel seçimlerin Adana açısından çok önemli olduğuna vurgu yaparken, "Şu anda gördüğümüz 3 partinin de adayı birbirinden kıymetli. Seçilecek olan belediye başkanının Adana'nın önünü açacağına inanıyorum" diye konuştu. Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Adana'nın ekonomide sıkıntı yaşadığını, esnafın eski günlerde yaşadığı heyecandan uzak olduğunu belirtirken, ATO ile kentin tanıtımı, kalkınması ve ticarette eski parlak günlere kavuşabilmesi için işbirliği yapmaya hazır olduklarını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Menevşe: Adana'yı bir an önce eski canlılığına kavuşturmalıyız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN