Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ailesinin hatırasını cemevinde yaşatıyor

Trafik kazasında hayatını kaybeden eşi ve üç çocuğu için sigorta şirketinin verdiği parayla köyüne cemevi yaptıran Turabi Kılınç, "Onlar için en güzel hediye burada edilecek dualar olacak" dedi

Giriş Tarihi: 9.2.2014
İngiltere'de yaşayan Kahramanmaraşlı Turabi Kılınç, 2011 yılında yaz tatili için geldikleri Türkiye'de trafik kazasında kaybettiği eşi Elif ve 3 kızı için sigorta şirketinin verdiği parayı "Ben onların parasını harcayamam. Bu dünyada zaten paraya ihtiyacım olan neyim kaldı ki" diyerek köyüne cemevi yaptırdı. Kılınç, 'Dört Melek Cemevi' adını verdiği cemevinin açılışını, ölümlerinin 3'üncü yıldönümünde yapılacak semah gösterisi ve Alevi dedelerinin yapacağı cem ibadeti ile yapacağını söyledi.

TÜM AİLESİNİ KAYBETTİ

Kılınç ailesinden 6 kişinin hayatını kaybettiği korkunç kaza, 23 Ağustos 2011'de Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde meydana geldi. İsmail Kılınç'ın kullandığı otomobil, kontrolden çıkarak karşı yönden gelen iş makinesi yüklü kamyonun altına girdi. Kazada hurdaya dönen otomobilde sürücü ile birlikte ön koltukta oturan Ali Kılınç, arka koltukta oturan Elif Kılınç ve kızları Direnç (13), Yağmur (8) ve Eylül (5) hayatını kaybetti.

EŞYALARINI SERGİLİYOR

Turabi Kılınç, Afşin ilçesi Göncü köyünde eşi ve kızlarıyla kendisi için köy mezarlığının içinde 30 metrekarelik bir kapalı mezar yaptırdı. Mezarların yanında özel bir bölme yaptıran Kılınç, eşinin çeyiz sandığında sakladığı gelinlik dahil, çocuklarının kullandığı bisiklet, saz, ayakkabıları, oyuncak, ders kitapları ve hatta makyaj malzemelerini Londra'dan getirip oraya koydu. Londra'da hayata tutunmaya çalışan Kılınç, her ayın 23'ünde ailesinin mezarına çiçek gönderiyor.

4 MELEK CEM EVİ

Turabi Kılınç eşi ve kızlarının hayatını kaybettiği kazaya karışan aracın sigorta şirketi tarafından ödenen para ile köylerine bir cemevi yaptırdı. 'Dört Melek Cemevi' adını verdiği bin kişilik her türlü sosyal ihtiyacın karşılanacağı cemevinin açılışını da ölümlerinin yıldönümü olan 23 Ağostos'ta Alevi dedelerinin yapacağı cem ibadeti ile yapacağını anlatan Turabi Kılınç SABAH'a şunları söyledi:

EN GÜZEL HEDİYE OLACAK
"Onlar hayattaymış gibi yaşamaya çalışıyorum. Ama meleklerimi çok özlüyorum. Onlar bu dünyada değil ama benim kalbimde bu beden ölünceye kadar değil, toprak oluncaya kadar yaşayacak. Bana bıraktıkları hatıralarla avunuyorum. Onlar hayattaymış gibi davranıyorum. Yaşadığım tarifi olmayan acılar içinde kimsenin beni anlamasını beklemiyorum. Cemevinde meleklerime yapılacak her dua, onlara göndereceğim her güzel hediye olacağı için böyle bir hayrı yapmayı uygun gördüm."

İSİMLERİNİ KAZITTI
Sağlık kontrolü için kaza günü onlarla yolculuk etmeyerek Mersin'de kalan Turabi Kılınç, o kazada eşini ve 3 çocuğunu kaybetti. Cenazeleri Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde toprağa veren acılı baba, kazanın ardından döndüğü Londra'da işlettiği restoranın adını Four Angels (Dört Melek) olarak değiştirdi. Eşine nişanlandıkları gün taktığı alyansı kolye yaparak boynunda taşıyan Kılınç, göğsüne de eşi ve kızlarının adı yazılı 4 meleğin bulunduğu dövme yaptırdı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ailesinin hatırasını cemevinde yaşatıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN