Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK adaylar huzurda

Giriş Tarihi: 9.2.2014

AK Parti'nin Adana Büyükşehir Belediye ve ilçe belediye başkan adayları tanıtıldı. Törende Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, salondakilerin coşkusu nedeniyle konuşmakta zorlandı

30 Mart yerel seçimleri için AK Parti'nin açıkladığı Adana Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adayları, Yüreğir Serinevler Spor Salonu'nda düzenlenen görkemli bir törenle kamuoyuna tanıtıldı. Törene katılan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, sevgi gösterilerinde bulunan partilileri selamlamak için salonu iki kez turladı. Bakan Çelik, partililerin coşku dolu tezahüratları nedeniyle, konuşmasına zaman zaman ara vermek zorunda kaldı.

AŞKIN ÇOCUKLARIYIZ

Bakan Çelik konuşmasına "Sizin gibi yol arkadaşları olanlara ne mutlu. Siz kendi sofranızdaki yemeği 7 kıtayla paylaşan büyük bir kadrosunuz. Size selam olsun" diyerek başladı. Kendisine zaman zaman 'Siz kimsiniz?' diye sorulduğunu belirten Ömer Çelik, "Ben onlara, 'Biz, Seyhan Nehri'ne baktığı zaman Tuna Nehri'ne aşık olanlarız. Biz Mostar Köprüsü'yle Taş Köprü'nün aşkının çocuklarıyız. Biz, Dicle ve Fırat'la Galiçya cephesini kardeş kılanlarız' diyorum" şeklinde konuştu.

AK PARTİ GÖNÜL BAĞIMIZ

Konuşmasında AK Parti kadrolarına teşekkür eden Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik "AK Parti sadece bir siyasi parti değildi. AK Parti yoldur, bizim büyük yürüyüşümüzdür. Asya'ya, Afrika'ya, Balkanlar'a olan selamımızdır. AK Parti bizim mazlum coğrafyalarla aramızdaki gönül bağımızdır" dedi. Programda daha sonra AK Parti'li İl Genel Meclisi üyeleri, ilçe belediye başkanları ve belde belediye başkanlarına teşekkür plaketi verildi. Toplantının finalinde AK Parti'nin Adana Büyükşehir Belediyesi ve ilçelerdeki adayları tek tek sahneye davet edilerek tanıtıldı.

ADANALI BU OYUNU BOZAR
AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Torun, konuşmasında yerel seçimlerin önemine değinirken şunları söyledi: "Mayıs ayından beri ülkemiz üzerinde oynanan oyunların farkındayız. Ama biz Adana teşkilatı olarak söz veriyoruz, 30 Mart'ta sandıkları coşturarak Başbakanımızı ezdirmeyeceğiz, yedirmeyeceğiz. Adanalı bu oyunu bozar. Adana emin ellerde. Kanımızın son damlasına kadar bu milletin emanetine sahip çıkacağız."

AK PARTİ'NİN ADANA ADAYLARI
Büyükşehir-Abdullah Torun
Aladağ-Mustafa Akgedik
Ceyhan-Alemdar Öztürk
Çukurova-Cüneyt Karaaslan
Feke-Cuma İş
İmamoğlu-Kadir Altunköse
Karaisalı-Yusuf İyi
Karataş-Sinan Gül
Kozan-Kazım Özgan
Pozantı-Ramazan Demir
Saimbeyli-Mustafa Uyanık
Sarıçam-Ahmet Zenbilci
Seyhan-Azim Öztürk
Tufanbeyli-Remzi Ergü
Yumurtalık-Turgut Erişmen
Yüreğir-Mahmut Çelikcan
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK adaylar huzurda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN