Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep'te çifte fuar kapılarını açtı

Gaziantep'te 5'inci GAPTARIM ile 10'uncu GAPFOOD fuarları başladı. Her iki fuara da ilgi büyük

Giriş Tarihi: 9.2.2014
Gaziantep'te "5'inci Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı (GAPTARIM) ile "10'uncu Gıda, Gıda Teknolojileri ve Ambalaj Fuarı" (GAPFOOD), kapılarını ziyaretçilere açtı. Vali Erdal Ata, son yıllarda Türkiye genelinde tarım ve hayvancılıkta devlet olarak önemli destekler verildiğini, buna paralel olarak da önemli gelişmeler sağlandığını söyledi.

FUARLARIN ÖNEMİ

Gaziantep Valisi Erdal Ata, Türkiye'nin her alanda olduğu gibi tarımda da teknolojiyi yakalaması gerektiğini belirterek, "Şu dönemde fuarların önemi artmaktadır. Fuarlar büyük bir titizlikle hazırlanan son teknolojilerin sergilendiği yerlerdir. Ekonomi ve sosyal hayatın aynası olduğu gibi dış ilişkiler içinde önemli bir noktadır. Son yıllarda ülkemizde fuarcılık konusunda önemli aşamalar kaydedilmiştir. Fuarların olumlu sonuçları her geçen gün kendini göstermektedir" dedi.

30 BİN KİŞİ ZİYARET EDECEK
Açılış konuşmalarının ardından Vali Ata ve beraberindeki heyet kurdele keserek fuarın açılışını yaptı. Stantları ziyaret eden Vali Ata, bir traktörün sürücü koltuğuna oturarak fotoğraf çektirdi. 120 firmanın stant açtığı ve 4 gün süreceği bildirilen fuarları yaklaşık 30 bin kişinin ziyaret edeceği sanılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'te çifte fuar kapılarını açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN