Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tesadüfen rekortmen

Evli ve iki çocuk annesi engelli Dilfiroz Atılgan, doktorunun tavsiyesi üzerine başladığı bilek güreşinden haltere yöneldi, Türkiye rekoru kırdı

Giriş Tarihi: 10.2.2014
Gaziantep'te 32 yaşındaki evli ve iki çocuk annesi bedensel engelli sporcu Dilfiroz Atılgan'ın hayatına tesadüfler yön verdi. Gittiği doktorun yönlendirmesiyle başladığı bilek güreşinin ardından, tavsiye üzerine yöneldiği halterde Türkiye rekorunu kırınca olimpiyatlara yöneldi. Atılgan, "Hedefim dünya şampiyonasında ilk üçe girmek ve olimpiyatlara katılmaya hak kazanmak" dedi.

TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ
7 aylıkken geçirdiği rahatsızlık sonucu bacağından engelli kalan Atılgan, 2008 yılında yürümede zorlanınca ortopedik cihaz yaptırmak üzere gittiği doktorun yönlendirmesi üzerine bilek güreşi sporuna başladı. Bu branşta gücünü konuşturan sporcu başarılı performans sergileyerek, Türkiye ikinciliği elde etti.

HAYATA BAĞLANDIM
Bilek güreşi lisansını yenilemek için 2011'de uğraşırken, bu kez tanıştığı halter antrenörü Mustafa Doğan'ın tavsiyesi üzerine haltere yönelen Atılgan, kısa sürede önemli derecelere imza attı. Atılgan, üç aylık kampın ardından 95 kilo kaldırarak Türkiye rekorunu geçtiğini söyledi. Hayatına tesadüflerin yön verdiğini ifade eden halterci, "Kaldırdığım ağırlıklar beni hayata bağladı" dedi.

DESTEK BEKLİYOR
Geçen yıl Avrupa şampiyonasında 85 kilo kaldırarak ikinci olduğunu hatırlatan Atılgan, "Birinci olan sporcu son hakkında 100 kilo kaldırdı. Ben son hakkımda 101 kiloya girdim ama olmadı. Avrupa birinciliği son anda kaçtı" diye konuştu. Nisan'da Dubai'de yapılacak halter dünya şampiyonası için aylardır Aksaray'daki milli takım kampında çalıştığını anlatan Atılgan, "Sponsor arıyorum, Hedefim dünya şampiyonasında ilk üçe girmek ve olimpiyatlara katılmaya hak kazanmak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tesadüfen rekortmen
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN