Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fahri konsolosa Brezilya'dan nişan

Giriş Tarihi: 11.2.2014
Brezilya'nın Mersin Fahri Konsolosu Cengiz Sönmez, geçtiğimiz yıllarda İsrail'in Lübnan'ı bombalaması sırasında 30 bin Brezilya vatandaşının tahliyesiyle ilgili yaptığı üstün çalışmalar nedeniyle Brezilya donanmasının Tamandare Üstün Hizmet Liyakat Nişanı'na layık görüldü. Nişan, Mersin Hilton Oteli'nde gerçekleşen törenle verildi.

TÜRKİYE'DE İLK OLDU

Törene Brezilya Ankara Büyükelçisi Antonio Luis Espinola Salgado, Mersin Vali Yardımcısı Ayhan Bayhan, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hayrettin İmren, Liberal Fırkateyni Komutanı Amiral Jose Andrade de Banderia Leandro, Brezilya Türkiye Ataşesi Alan Kardec Mota ile çok sayıda yerli ve yabancı davetli katıldı. Brezilya yerel mutfağından yemeklerin ikram edildiği törende İstiklal Marşı ve Brezilya Milli Marşı okundu. Liberal Firkateyni Komutanı Amiral Jose Andrade de Banderia Leandro, Tamandare nişanının Türkiye'de ilk kez Fahri Konsolos Cengiz Sönmez'e verildiğini söyledi.

İŞBİRLİĞİNE KATKI SAĞLADI
Amiral Leandro'nun konuşmasının ardından Büyükelçisi Antonio Espinola Salgado, Cengiz Sönmez'e Tamandare Üstün Hizmet Liyakat Nişanı'nı taktı. Büyükelçi Salgado ise Sönmez'in Türk ve Brezilya donanmaları arasındaki ilişkilerin gelişmesine büyük bir katkı sağladığını kaydederek, "Lübnan'daki Barış Gücü çalışmaları Brezilyalı Amiral Leandro tarafından gerçekleştirilmiştir. Türk Deniz Kuvvetleri, Türk devleti ve hükümetinin, Brezilya hükümetine göstermiş olduğu tüm işbirliği için bir kez daha teşekkür etmek isterim" şeklinde konuştu. Deniz KARA/MERSİN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fahri konsolosa Brezilya'dan nişan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN