Siyasi güven ortamı ekonominin temeli

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Hatay'da iş dünyasıyla bir araya geldi, "Ekonominin temeli siyasi istikrara bağlı" dedi

Giriş Tarihi: 11.2.2014
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan siyasi istikrar ve güvenin ekonominin temeli olduğunu söyledi. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği'nin ortaklaşa düzenlediği "Hatay'daki İş Dünyası Temsilcileriyle Buluşma Toplantısı"nda konuşan Babacan, 30 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerin önemine dikkat çekti. Babacan, siyasi istikrar ve güvenin ekonominin temeli olduğunu vurgulayarak, "Ekonomik büyümenin sıhhatli bir şekilde devamı, beklenen büyüme oranlarına ulaşmamız, Türkiye'deki siyasi istikrarın muhafazası ile mümkün. Siyasi istikrar ve güven ekonominin temelidir" dedi.

SİYASİ REFORMLAR
İş dünyasında güvenin çok önemli olduğunu belirten Babacan, şöyle devam etti: "Eğer güveni hissediyorsanız, geleceğe ümitle bakıyorsanız, rahat alışverişinize ve yatırımlarınıza devam edersiniz. Ama endişeniz ve korkunuzun olduğu dönemlerde yatırımlar zayıflayabilir. Ticaret yavaşlayabilir. İşte biz bunun içindir ki hükümeti ilk kurduğumuzdan beri istikrar ve güveni önceledik. İstikrar ve güven sapasağlam yerinde olduktan sonra, evvel Allah Türkiye'nin önü açık. Peki istikrar ve güven nasıl güçlendirilecek? Bunun için siyasi reformlara hızla devam etmemiz gerekiyor. Bugüne kadar biz temel hak ve özgürlükler konusunda demokrasi, konusunda, hukukun üstünlüğü konusunda çok büyük adımlar attık."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Siyasi güven ortamı ekonominin temeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN