Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte 40 santimlik 'akıllı dokunuş'

Adana'da eski Orduevi binasının yanında yapılan 40 santimlik kaldırımı kullanan yayalar adeta cambazlık yapıyor. Vatandaşlar iki kişinin yan yana gidemediği yolun genişletilmesini istiyor

Adana'da Turhan Cemal Beriker Bulvarı eski Orduevi binasının yanından yayalar için yapılan kaldırım adeta "Sırat Köprüsü"nü andırıyor. 40 santimlik kaldırımdan iki kişinin yan yana geçmesi imkânsız. Geçmek için cambazlık yapmak zorunda kalan vatandaşlar durumdan yakınarak, "Böyle kaldırım yapılır mı? Burası D 400 karayolu. Arabalar vızır vızır geçiyor. Kaldırımda değil sanki cambaz gibi ipte yürüyoruz. Dünyada bu yolun örneği yok. Akıl edenleri kutlamak gerek" dediler.

"PROJENİN KÖKÜ YANLIŞ"
Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Bekir Kamışlı, yaşanan olumsuzluğun alt geçit projesinden kaynaklandığını belirterek, "Projeyi birkaç kez görmek istedik ama göstermediler. Karayolları projeyi Adana dışında bir firmaya yaptırdı. Projeye ancak 4 ay sonra ulaşabildik, o zaman da iş işten geçmişti. Eğer alt geçidin üstü kapanmış olsaydı D-400 devam edecekti ve böyle bir komik durum ortaya çıkmayacaktı. Aynı sıkıntı karşı ve yan yollarda da var. Bu projenin kökü yanlış. Büyükşehir Belediyesi bu duruma el koyabilirdi. Yapılacak tek şey bir an önce orduevinin yıkılarak yolun genişletilmesi. Aksi halde her an can kayıpları olabilir" diye uyardı.

İP GİBİ DİZİLİYORLAR
Araç yoğunluğu arasında kaldırımda yürüyen vatandaşlar ip gibi dizilmek zorunda. Bu sırada eğer karşıdan gelen birisi olursa, hiç şansı yok onlarca aracın geçtiği yola inip yürümek zorunda. Eğer karşılıklı iki kişi geliyorsa şansı yaver giden kaldırımda yürüyor, gitmeyenler ise arabaların arasında ezilmeden devam etmenin yolunu arıyor. Bu duruma tanık olanlar ise, "Akıllı dokunuş diye reklam yapanlar gelip burayı görsün, akıllı dokunuşun ne olduğunu anlasın" diyorlar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte 40 santimlik 'akıllı dokunuş'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN