Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İkinci kedi vahşeti Adana'da yaşandı

Eskişehir'den sonra kan donduran bir kedi vahşeti de Adana'da Merkez Park'ta yaşandı

Eskişehir'de yaşanan kedi vahşetinin görüntüleri hafızalardan silinmeden bir kedi vahşeti de Adana'da yaşandı. Kimliği belirsiz kişi veya kişiler bir kedinin karnını kesip öldürdü. Bununla yetinmeyen caniler, kedinin bir ayağını da kesti. Öte yandan Eskişehir'deki kedinin işkence edilerek öldürülüşünün yer aldığı görüntüleri sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta paylaşan Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı Lisans 1 Keman Bölümü öğrencisi Adel Tilkal (21), bu olaydan sonra tehdit edildiğini söyleyerek koruma altına alınmasını istedi.

YASAYA KONULSUN

Fuzuli Caddesi üzerindeki Merkez Park'ta sabah saatlerinde köpeğini gezdirmeye çıkan Oya Sarıoğlu (43), bir kediyi karnı ve ayaklarından biri kesilmiş, ölü halde buldu. Diğer hayvanseverler de gördükleri manzara karşısında şok oldu. Eskişehir'deki vahşetin acısını yaşarken ikinci bir vahşetle yıkıldığını söyleyen Oya Sarıoğlu, "Bunu yapanlar insan olamaz. Bu bir vahşettir ve bunu yapanlar da birer canidir. Hayvan haklarının torba yasaya dâhil edilmesini istiyoruz. Hayvana karşı işlenen suçların en ağır şekilde cezalandırılması gerekmektedir" dedi.

ÖLÜM TEHDİDİ
Bu arada Eskişehir'deki kedinin işkence edilerek öldürülüşünün yer aldığı görüntüleri sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta paylaşan ÇÜ Devlet Konservatuarı Lisans 1 Keman Bölümü öğrencisi Adel Tilkal bu olaydan sonra sürekli tehdit edildiğini can güvenliğinin olmadığını iddia ederek koruma altına alınmasını istedi. Tilkal, "Gözaltına alındıktan sonra kediyi öldüren M.C.A.'ya koruma verilmiş. Hiç tanımadığım insanlar beni ölümle tehdit ediyor. Ben de hayvanseverim. Eğer hayvan sever olmasam bu videoyu paylaşır mıydım? Kediyi ben öldürmedim ama tehdit ediliyorum" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İkinci kedi vahşeti Adana'da yaşandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN