Kız meslek lisesini Şirikçi ailesi yaptırdı

Kahramanmaraş'ın tanınmış isimlerinden Atıf Şirikçi, annesi Sevim Şirikçi adına 24 derslikli Kız Meslek Lisesi yaptırıp eğitim dünyasına bağışladı

Giriş Tarihi: 13.2.2014
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 3 yıl önceki ziyaretinde yaptığı çağrının ardından eğitime bağışların katlandığı Kahramanmaraş'ta Şirikçi ailesi de önemli bir destekte bulundu. Atıf Şirikçi, annesi Sevim Şirikçi adına 1 milyon 800 bin lira harcayarak yaptırdığı Kız Meslek Lisesi'ni Milli Eğitim'e bağışladı. 24 derslikli okul törenle eğitime açıldı.

3 YILDA 44 OKUL
Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe törende yaptığı konuşmada, sanayide önder olan Kahramanmaraş'ın eğitimle ilgili seferberlikte de bölgesinin önder ve örnek ili olduğunu söyledi. Kocatepe, "Son 3 yılda 44 okul hizmete açıldı. 107 okul inşaatı devam ediyor. Kentte 60 ve yukarı olan sınıf mevcutlarımız il merkezinde 30'lu ve altındaki rakamlara indi. Birçok semtimizde normal öğretime geçtik" dedi.

VEFA BORCUMUZ
İşadamı Atıf Şirikçi ise ülke topraklarına olan vefa borcunu daha fazla yatırım, daha fazla istihdamla ödemeye çalıştıklarını söyledi. Dünyada tekstil alanında önde gelen firmaları arasında olmayı başardıklarını anlatan Şirikçi, "İnsana yatırım geleceğe yatırımdır. Annem Sevim Şirikçi, tüm kız çocuklarının eğitimi için bizlerin ışığı oldu. Bugün bu önemli vazifemizi yerine getirme günüdür" diye konuştu.

VALİ'DEN TEŞEKKÜR

AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Yıldırım Ramazanoğlu ve Sıtkı Güvenç ile Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan'ın da birer konuşma yaptığı törende Vali Şükrü Kocatepe işadamı Atıf Şirikçi'ye eğitime katkısı nedeniyle bir plaket verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kız meslek lisesini Şirikçi ailesi yaptırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN