Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otomobilini kurtarmak için başka otomobil çaldı

Adana'da Murat Uygun, alacaklısının borcuna karşı aldığı otomobilini geri almak için hırsızlık yaptı. Uygun kendi otomobilini geri aldı ancak polise yakalandı

Adana'da Murat Uygun (30), Diyarbakır'da alacaklısına kaptırdığı otomobili geri almak için akıllara durgunluk veren bir yönteme başvurdu. Önce bir araç kiralayan Uygun, yedek anahtar çıkarttıktan sonra otomobili, araç kiralama firmasına geri verdi. Uygun, çaldığı kiralık aracı Diyarbakır'a götürüp alacaklısına vererek kendi otomobiliyle takas etti, ancak polise yakalandı. Murat Uygun ve arkadaşı Osman Yükkaldıran (30) tutuklandı.

ÖNCE OTOMOBİL KİRALADI

Murat Uygun borçlarını ödeyemeyince Diyarbakır'daki borçluları Adana'ya geldi. "Borçlarımı ödeyeceğim" diyen Uygun'un sözünde durmaması üzerine alacaklılar otomobilini alıp Diyarbakır'a gitti. Murat Uygun arkadaşı Osman Yükkaldıran ile birlikte tekrar otomobilini geri alma planları yapmaya başladı. Uygun ilk önce bir otomobil kiraladı. Yedek anahtar çıkaran Uygun daha sonra otomobili kiralama şirketine geri verdi.

YEDEK ANAHTAR YAPTIRDI

Aradan iki gün geçtikten sonra Uygun ve arkadaşı planı hayata geçirmek için harekete geçti. İlk önce iki arkadaş kiraladıkları aracı yaptırdıkları yedek anahtar ile çaldı. Daha sonra polisin yol kontrollerinde kendilerinden şüphelenmemesi için aile süsü vermek amacıyla yanına annesi Leman Uygun'u (55) da alıp Diyarbakır'a gitti. Bu sırada otomobili çalınan şahıs polise başvurdu. Oto hırsızlık masası ekipleri otomobili en son kiralayan Murat Uygun'u aramaya başladı ancak bulamadı.

İKİ ŞÜPHELİ TUTUKLANDI
Uygun'u arayan ekipler Plaka Tanıma ve MOBESE kameralarını inceledi. Yapılan çalışmalar sonucu ve kamera kayıtlarında çalınan otomobili Murat Uygun'un kullandığı tespit edildi. Diyarbakır'da alacaklısından kendi otomobilini alıp Adana'ya gelen Murat Uygun, polisin gerçekleştirdiği operasyonla yakalandı. Hırsızlık olayında kendisine yardımcı olan Leman Uygun ile Osman Yükkaldıran da gözaltına alındı. Uygun ve arkadaşı tutuklanırken Leman Uygun serbest kaldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otomobilini kurtarmak için başka otomobil çaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN