Konservatuvar için yeni bina hazırlandı

Büyükşehir Belediyesi Ali Şenozan Konservatuvarı, Mimar Sinan Açık Hava Tiyatrosu'nda oluşturulan 3 katlı binasına taşınacak

Giriş Tarihi: 15.2.2014
Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'na bağlı Ali Şenozan Konservatuvarı, yeni binasına kavuşuyor. Yıllarca Büyükşehir Belediyesi tarihi binasının bir bölümü ile 75. Yıl Sanat Galerisi içindeki iki ayrı yerde kültür ve sanat hizmeti vermeye çalışan Ali Şenozan Konservatuvarı sonunda kendisine yakışır bir binaya sahip oluyor.

HER BİRİME AYRI ODA

Zihni Aldırmaz'ın göreve gelmesiyle konservatuvar için uygun bir yer arayışına giren Büyükşehir Belediyesi, yeniden düzenlediği Mimar Sinan Açık Hava Tiyatrosu'nda 3 katlı bir bölümü konservatuvar için tahsis etti. 3 katlı bölümdeki tüm çalışmalar tamamlandı ve 15 Şubat Cumartesi günü Zihni Aldırmaz ile çok sayıda sanatçının katılımı ile açılış için her şey hazır hale getirildi. Yeni konservatuvar binasında çok sayıda derslik, her birim için ayrı oda bulunuyor. Ayrıca Halk Oyunları ekibi için de soyunma odaları oluşturuldu. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, yeterli fiziki şartlara sahip olmadan yıllarca Adana'ya hizmet veren konservatuvara uygun koşullar oluşturmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Göreve geldiği andan itibaren konservatuvara uygun ve yeni bir bina arayışında olduklarını hatırlatan Zihni Aldırmaz, "Kültür ve sanat bir kenti kenti yapan unsurların başında gelir. Konservatuvarımız Adana'ya bu anlamda önemli hizmetler yapmaktadır. Tüm sanatçı arkadaşlarımı kutluyor, yeni binalarının hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konservatuvar için yeni bina hazırlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN