Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yağız için zor saatler başladı

4 yaşında lösemi hastalığına yakalanan ve bugüne kadar ilik bulunamayan Yağız Yıldız için kritik günler başladı

4 yaşında lösemi hastalığına yakalanan ve bugüne kadar ilik bulunamayan Yağız Yıldız için zor saatler başladı. Oğlunu yeniden hastaneye kaldıran baba Sait Yıldız, "Yağız'ın durumu biraz kötüleşti. Kan değerleri düştü, enfeksiyon var. Ancak umutlu bekleyişimiz sürüyor. Yağız için şu anda 2 tane ilik görünüyor. Bunun biri İngiltere biri de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde. Ancak bunların gelmesi de 4-5 ay sürecek dediler. 2 tane İsrail'de var dediler maalesef onlardan da bugüne kadar olumlu bir sonuç çıkmadı. Vaz mı geçtiler yoksa ilik mi uymadı bilmiyoruz" dedi.

YÜKSEK ATEŞLE GİTTİ LÖSEMİ ÇIKTI
Adanalı Sait-Fatma Yıldız çifti, ikinci çocukları olan Yağız'ı yaklaşık 6 ay önce yüksek ateş ve halsizlik şikâyetiyle hastaneye götürüldü. Yapılan tetkiklerde Yağız'a lösemi teşhisi konuldu. Yüksek risk gurubunda olan Yağız'a bir an önce ilik nakli yapılması gerektiği ortaya çıktı. Yağız'ın dramının gazete ve televizyonlarda çıkması üzerine Adana Valiliği devreye girdi. Bir süre sonra tedavisi için kök hücre nakli gereken Yağız'a müjdeli haberi, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş verdi. Coş, donör bulunduğunu testlerin başladığını söyledi. Ancak Yağız'a bulunan kordon kanı yetersiz kalırken, uygun iliklerin bazıları da test sonucunda Yağız'a uymadı.

KAN DEĞERLERİ DÜŞTÜ
Yağız'ın kan değerlerinin düştüğünü ve bu yüzden hastaneye kaldırdıklarını söyleyen baba Sait Yıldız, "Yağız'ın durumu biraz kötü. Kan değerleri düştü, enfeksiyon var. Umutlu bekleyişimiz sürüyor. Şu 2 tane ilik görünüyor Yağız için. Bunun biri İngiltere biri de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde. Ancak bunların gelmesi de 4-5 ay sürecek dediler. Bizim bunu bekleyecek zamanımız yok. Yağız her gün kötüye gidiyor. Onun için iliklerin bir an önce gelmesi lazım çünkü onların yüzde 100 uyup uymayacağı buradaki testlerden sonra ortaya çıkacak. Sayın Valimiz Sağlık Bakanlığı ile görüşüp iliklerin gelmesi için işlemi hızlandırdı" diye konuştu.

"VAZ MI GEÇTİLER BİLMİYORUM"
Büyükşehir Belediyesi'nde güvenlik elemanı olarak çalışan 2 çocuk babası Sait Yıldız, doktorların Yağız için İsrail'den 2 tane ilik bulunduğunu söylediğini belirterek, "Maalesef bugüne kadar olumlu bir sonuç alamadık. Vaz mı geçtiler yoksa uygun ilik bulunamadı mı tam olarak bilmiyoruz. İnsanlar vazgeçmekte hür. Herkesin başına gelebilir onun için duyarlı duyarsız bütün vatandaşlara teşekkür ediyorum. İnşallah yavrum sağlığına kavuşacak" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yağız için zor saatler başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN