Köpeğe eziyete danışman tedbiri

Giriş Tarihi: 16.2.2014

Adana'da sokak köpeğine eziyet eden 2 çocuk ve aileleri hakkında "danışman tedbiri" uygulanmasına karar verildi

Adana'da bir köpeğin boynuna zincir bağlayarak suya atan üç çocuk ve aileleri hakkında Adana 2. Çocuk Mahkemesi, örnek bir karar verdi. Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Genel Sekreteri Nesrin Çıtırık ve Adana Barosu Başkanlığı Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Selahattin Yakın'ın çabaları sonuç verdi. Hakim, çocuklar ve ailelerine 'danışman tedbiri' uyguladı.

KÖPEĞE İŞKENCE

Gülbahçe Mahallesi'nin Karasu Mevkii'nde geçtiğimiz yıl bir köpeğin suya atılarak işkence edildiği ihbarı üzerine polis, işkence yaptığı iddia edilen çocuklar Ş.A. ve F. Y.'yi yakaladı. Adliyeye sevk edilen 2 çocuk serbest bırakıldı. DOHAYKO Genel Sekreteri Nesrin Çıtırık, "Bu şedit, zarar verici ve bilinçsiz hareket sonrası, faillerin rehabilite edilmesini" istedi. Konu, Adana Barosu Başkanlığı Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Selahattin Yakın'a intikal etti.

UZMAN DESTEK VERECEK
Adana 2. Çocuk Mahkemesi, 2013/93 sayılı kararıyla çocuk ve aileleri için 'danışman tedbiri' uygulamasına hükmetti. Avukat Yakın, mahkemenin örnek bir karara imza attığını belirterek, "Bu kararın anlamı evlatlarının bakımından sorumlu aileye bir uzman yardımcı olacak. Çocuklara da eğitim ve gelişimleri için bir yol gösterici uzman destek verecek" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köpeğe eziyete danışman tedbiri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN