Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şahin: Şehir trafiği sorunu çözülecek

AK Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin, kentin trafik probleminin çözülmesi için kalıcı çözümler üreteceklerini, bununla ilgili projelerinin hazır olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 16.2.2014
AK Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin, AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve parti yöneticileriyle birlikte SABAH Gaziantep bürosunu ziyaret etti. Şahin, Uzer, Tahmazoğlu ve Fadıloğlu, temsilcimiz Mehmet Boncuk'a bugüne kadar kent için yapılan hizmetler ve önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Fatma Şahin, trafik sorununun ilçe belediyeleriyle birlikte çözüleceğini söyledi.

PROJELERİMİZ HAZIR
Gaziantep'in sanayileşmeyle birlikte komşu ve çevre illerden yoğun bir göç aldığını belirten Şahin, "Bu göçün kente olumlu katkıları olduğu gibi ciddi sıkıntılar da getiriyor. Bunların başında eğitim ve trafik sorunu geliyor. Hızlı kentleşme ve önceki dönemden kalan çarpık yapılaşma kentimizin trafikte ciddi sıkıntılar yaşamasına neden oluyor" dedi. Önümüzdeki süreçte kalıcı çözümler için araştırmalar yaptıklarını, uzmanların önerilerinden hareketle projeler geliştirdiklerini söyleyen Şahin, "Bu konuda Şahinbey ve Şehitkamil ilçe belediyelerimizle birlikte ortak projeler geliştireceğiz. Kısa süre içinde bu konuda önemli adımlar atılacak" diye konuştu.

ŞAHİNBEY'DE KENTSEL DÖNÜŞÜM
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise, Özdemirbey Caddesi'ni kentsel dönüşümle 6 şeritli yol haline getirdiklerini, kentin güneyindeki duble yol ile ciddi bir rahatlık getireceklerini söyledi. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu da kentsel dönüşümle Katip Hoca Caddesi'ni genişleterek kuzeygüney hattında bir rahatlama sağladıklarını söyleyerek, "Karşıyaka bölgesinde yeni bir cadde açma çalışmamız devam ediyor. Önümüzdeki dönemde uydu kent projeleriyle merkezin yükünü azaltarak trafik yoğunluğunu dağıtmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu. AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer ise, seçim çalışmaları hakkında bilgiler vererek, Gaziantep'te 10 belediyenin tamamını almak istediklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahin: Şehir trafiği sorunu çözülecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN