Yatırımları anlatmaktan projeleri anlatamıyoruz

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin "AK Parti döneminde yapılanları anlatmaktan, projelerimize sıra gelmiyor" dedi

Giriş Tarihi: 16.2.2014
AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, seçim çalışmaları çerçevesinde Mehmet Sözer'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya katıldı. Büyük Antakya Oteli'ndeki toplantıda konuşan Ergin, "Önemli yatırım süreci bizi bekliyor. AK Parti iktidarı döneminde Hatay'a yapılan yatırımları anlatmaktan, projelerimizi aktarmaya zaman bulamıyoruz" dedi.

TÜNELİN TEMELİ ATILACAK

2002 yılı sonrasında elde edilen siyasi ve ekonomik istikrar sayesinde Türkiye genelinde yatırımların çığ gibi büyüdüğüne dikkatleri çeken Ergin, "Hatay'da bu yatırımlardan nasibini aldı ve almaya devam ediyor. Hava Limanımız kullanıma açıldı, 3 ayrı barajın inşası devam ediyor. İlçeler arası bağlantı yolları duble yol oldu. Ve bunların içinde en önemlisi ve sizleri yakinen ilgilendiren Amanos Tüneli projesidir. Amanos Tüneli projesi geçtiğimiz yıl Şubat ayında ihale edildi ve önümüzdeki aylarda temelini atacağız inşallah. 10 kilometre kapalı tünel ve 20 kilometre bağlantı yolu ile toplam 30 kilometrelik yolla, İskenderun körfezine çıkmak mümkün olacak" diye konuştu. Bu arada, Hatay genelinde yapacağı projeleri tek tek anlatma imkanı bulan Ergin, bugüne kadar yapılan yatırımların herkes tarafından bilindiğini belirterek, "Kalkınma, hizmet, yatırım var. Geçmişten gelen alacaklarımız da var. Hatay için yapmayı planladığımız projeleri slayt sunum eşliğinde hepiniz gördünüz ve incelediniz. Bunlar hayal edilen yatırımlar değil, planlanmış, projelendirilmiş ve yetki bekleyen yatırımlar. Ankara'nın birikimini, Hatay'ın potansiyeli ile yoğurup Allahın izni ile Hatay ilk beş vilayet arasında olacaktır" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yatırımları anlatmaktan projeleri anlatamıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN