Yardım etmeyin iş bulun yeter!

Giriş Tarihi: 19.2.2014

Ortopedik engelli 42 yaşındaki Cüneyt Sağlık, ailesinin daha iyi yaşam sürmesini sağlamak için çalışmak istediğini belirterek, "Kimseden yardım istemiyorum. Sürekli bir işim olsun, çalışayım yeter" dedi

Mersin'de yaşayan ortopedik engelli Cüneyt Sağlık, engeli nedeniyle kalıcı bir iş bulamadığını, belirterek, "Acınacak bir halde değilim. Sadece bir iş verin yeter" dedi. Sağlık, bir buçuk yaşında yüksek ateş nedeniyle felç geçirdiğini ve tekerlekli sandalyeye mahkum olduğunu söyledi. Okul hayatında merdivenleri çıkarken ve bir yere gitmek istediğinde çok zorluk çektiğini ifade eden Sağlık, "Hayatın belirli dönemlerinde zorluklar olabiliyor. Ancak şu anda devletimiz sayesinde engellilere birçok imkan sağlandı. Onlar sayesinde kimseye muhtaç değiliz" diye konuştu.

SİGORTALI İŞ BULAMADIM

Küçük yaşlardan itibaren geçici işlerde çalıştığını kaydeden Sağlık, hiçbir zaman sigortalı bir işe giremediğini, sürekli geçici işler bulduğunu ve sonunda da devletin eşine verdiği bakıcı ücretiyle geçindiklerini aktardı. Sigortalı bir iş bulmak için çok uğraştığını anlatan Sağlık, "Engelimden dolayı kimse bana iş vermedi. Kızım okuduğu için arkadaşlarından farklı olmasın diye iş arayışlarımı sürdürdüm ama olmadı" dedi. Hayatının, Mersin Ortopedik Engelliler Derneği'nde değiştiğini anlatan Cüneyt Sağlık, kendisi gibi engelli olan eşiyle burada tanıştığını ve evlendiklerini anlattı.

KIZIMIN GELECEĞİNİ KURTARSINLAR
İki göz odalı evlerinin kira olduğunu anlatan Sağlam, "Okula giden bir kızım var. Dersleri çok iyi. Öğretmenleri kızımın çok başarılı olacağını söylüyor. Ama ben bu halimle eğitim masraflarını karşılayamam. Kendimden vazgeçtim bari kızımın hayatı kurtulsun. Onun için bana bir iş, kızım için de bir burs ayarlanırsa, kimseye el açmadan yaşar giderim" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yardım etmeyin iş bulun yeter!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN