Türkiye'nin en iyi haber sitesi

5 Ocak klasiği

Adana'da yayın yapan 5 Ocak Gazetesi, 15'inci kuruluş yıldönümünü muhteşem bir gece ile kutladı. İş, sanat, spor, siyaset ve medya dünyasının ünlü isimlerinin renk kattığı gecede kente katkıda bulunan isimlere ödül verildi

Giriş Tarihi: 21.2.2014
Adana'da yayınlanan yerel 5 Ocak Gazetesi'nin 15. Kuruluş Yıldönümü Gecesi'nde kentin tanıtımına, gelişimine ve markalaşmasına emek veren isimler ödüllendirildi. Muhteşem buluşmada SABAH Gazetesi'nden Yavuz Donat 'Yılın Erkek Köşe Yazarı' ödülünü alırken, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim 'Yılın Teknik Direktörü' Ayşe Arman ise 'Yılın Kadın Köşe Yazarı' ödülüne layık görüldü. Gecede özel ödüller de verildi. Siyaset, iş, spor, sanat ve medya dünyasının önemli isimlerini buluşturan 5 Ocak Gazetesi İmtiyaz Sahibi Savaş Çokduygulu 15 yıl süren gazetecilik serüveninde sadece Adana için çalıştıklarını belirterek, "Adana'nın kurtuluş gününün adını alan gazetemiz okuyucularımızla büyüdü. Doğduk Adana dedik, bugün Adana diyoruz, yarın da Adana diyeceğiz. Adanalılık sevdası ruhumuzu sardı. Bu anlayışla görevimizi sürdürüyoruz" şeklinde konuştu.

KALABALIK DAVETLİ

Seyhan Oteli'nde düzenlenen kuruluş balosuna Adana milletvekilleri Fatoş Gürkan, Necdet Ünüvar, Vali Hüseyin Avni Coş, Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, işadamı Ömer Sabancı ile kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Adana'nın marka olması yolunda önemli faaliyetlerde bulunan isimlere verilen ödüller gecenin en anlamlı bölümünü oluşturdu.

ÜSTAD DONAT'A ÖDÜL
"Yılın Erkek Köşe Yazarı" ödülüne SABAH Yazarı Yavuz Donat layık görüldü. Donat, Cumhurbaşkanı ile Macaristan gezisinde olduğu için geceye katılamadığını bildiren bir faks yolladı. Donat faks mesajında, "Gazetemin 15'inci yaş gününde bulunamadığım için üzgünüm. Gerçek bir yerel gazetecilik yapan ve kent gündemini belirleyen 5 Ocak çalışanlarını kutluyorum" dedi.

ÖZEL ÖDÜLLER DAĞITILDI
Adalı Holding Yönetim Kurul Üyesi Hasan Adalı, oyuncu Erkan Petekkaya, Toyota Türkiye Ceo'su Ali Haydar Bozkurt, Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi, AGİAD Başkanı Tamer Gülcan, Mavi Sürmeli Oteli Yönetim Kurulu üyesi Müge Sürmeli Özveren ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da 'özel ödül'ü alan isimler oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 Ocak klasiği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN