Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayal çıtanızı yüksek tutun

Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel öğrencilere seslenirken "Hayallerinizin çıtasını yüksek tutun" dedi

Giriş Tarihi: 22.2.2014
Adana Final Okulları'nın gelenekselleşen ve öğrencilerinin yaşam başarısını arttırmaya yönelik çalışmalar kapsamında düzenlenen "Tecrübeden Öğreniyoruz" söyleşilerinin yeni konuğu Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel oldu. Taşel, Adana Final Okulları Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin ilgiyle dinlediği, okulun tiyatro salonunda yapılan söyleşide etkileyici yaşam öyküsünü ve başarı sırlarını paylaştı, onların sorularını yanıtladı. Taşel öğreniclere, hayallerinin çıtasını yüksek tutmalarını önerdi.

ÇARPICI HAYAT HİKAYESİ
İki odalı kerpiç bir evde, 4 kardeşi ile aynı odada imkansızlıklar içinde okuduğunu, üniversite 2'ci sınıfta mahalledeki çocuklara gönüllü olarak ders vermeye başladığını anlatan İbrahim Taşel, dershaneciliğin ilk adımlarını bu sayede attığını söyledi. Final Dershaneleri'ni ilk Elazığ'da açtıklarını anlatan Taşel, "Daha o zamanlardan Türkiye geneli hayalimiz vardı. Sermayemiz bir dostumuzdan aldığımız borçtu. Ama ilk yılımızın sonunda ödemeyi başardık. Kısa zamanda şubeler açtık ve Anadolu'nun bir köşesinden yola çıkıp tüm Türkiye'ye yayıldık" dedi.

TATİLLERDE ÇALIŞIN
Öğrencilere yaşam yolculuğunda ipuçları da veren İbrahim Taşel, "Sizin kendinizi nasıl gördüğünüz çok önemli. Hayallerinizin çıtasını yüksek tutun ve çok çalışın"diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayal çıtanızı yüksek tutun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN