Culture Puzzle öğrencileri Vali Coş'u ziyaret etti

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, 'Culture Puzzle' projesiyle kente gelen 40 yabancı öğrenciyi makamında ağırladı, hediye verdi

Giriş Tarihi: 23.2.2014
Adana Valiliği İl Sosyal Etüt Proje Müdürlüğü'nce hazırlanan, "Culture Puzzle" projesi kapsamında Adana'ya gelen 40 yabancı öğrenci, Vali Hüseyin Avni Coş'u ziyaret etti. Proje Sorumlusu Özge Yılmaztürk, 8 ülkeden 40 öğrenciyi bir araya getirerek birbirlerine olan önyargılarını kırmayı amaçladıklarını dile getirdi. Yılmaztürk, "5 gün boyunca grubumuzla kültürel çalışmalar yaptık. Bu sayede hem Türkiye'yi hem de birbirlerini tanıma şansı buldular. Bunun dünya barışı için küçük ama önemli bir adım olduğuna inanıyoruz" dedi.

DÜNYA BARIŞI İÇİN

Vali Hüseyin Avni Coş ise, giderek küçülen ve küreselleşen dünyada insanların birbirini daha iyi tanıması ve anlaması gerektiğini belirterek, "İnsanlar birbirini tanıdıkça, barış için daha çok neden olduğunu daha yakından görebilecekler. Dünya barışı ve yaşanabilir bir dünya için biz de dahil herkes üzerine düşeni yapmalı. Sizler, ülkelerinizin birer barış elçisisiniz. Burada gördüklerinizi, ülkenizdeki insanlara ve diğer ülkelerden insanlara aktarın ki, dünya barışı kurulabilsin. Şu an attığınız adımlar, bu büyük dünyada küçük görünebilir, ama gelecekte kurulacak dünya barışı için çok önemli adımlardırr" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Culture Puzzle öğrencileri Vali Coş'u ziyaret etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN