Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PENTEX fuarı'na büyük ilgi

Giriş Tarihi: 23.2.2014
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve Penye Konfeksiyoncular Derneği (PENKON) işbirliği ile gerçekleştirilen 3'üncü Penye Tekstil ve Teknolojileri Fuarı (PENTEX), kapılarını ziyaretçilere açtı. Gaziantep Valisi Erdal Ata, kentin tarihi İpek Yolu üzerinde kurulduğunu hatırlatarak, "Gaziantep dünyanın 177 ülkesine ihracat yapan bir kent. Böylesi bir asırda ayakta kalabilmek için rekabet edebilmek için bu tür organizasyonları önemsiyoruz" dedi.

GEÇMİŞİN İZİNDE

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin ise Gaziantep'in hiçbir kentte benzemediğini belirterek, "Gaziantep'in girişimci ruhunu insanlık tarihi kadar eski olduğunu biliyoruz. Bizim atalarımız, ecdadımız bu ticaret yolunda bütün medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bizim bugün yaptığımız fuarlar, ipek yolu üzerindeki hanlarda yapılıyordu. Geçmiştekiler ne yaptıysa, bugün de torunları başarılı işler yapıyor" diye konuştu.

MİLYAR DOLAR OLMALI

GSO Başkanı Adil Konukoğlu da fuarların önemine dikkat çekti. Tekstil sektöründe ithalatın önünü kesmek için çalıştıklarını vurgulayan Konukoğlu, "Bu sektörün insanlara katkısına baktığımız zaman çok farklı noktalarda olduğunu görürüz. En çok iş imkanı sağlayan bu sektöre el birliği ile sahip çıkmalıyız. Bu sektörün Gaziantep'teki ihracatı 127 milyon dolar. Bu rakam yetersiz ve biz mutlaka bunu milyar dolarlar seviyesine çıkarmalıyız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PENTEX fuarı'na büyük ilgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN