Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EVKA projesinde kadınlara sertifikaları törenle verildi

Giriş Tarihi: 25.2.2014

Mersin Toroslar Belediyesi ile Mersin Rotary Kulübü işbirliğinde hazırlanan Ev Kadınları Eğitimi (EVKA) projesinde sertifikalar düzenlenen törenle verildi

Mersin Toroslar Belediyesi ile Mersin Rotary Kulübü işbirliğinde ev kadınlarının kişisel gelişimlerine yönelik hazırlanan Ev Kadınları Eğitimi (EVKA) projesinin sertifika töreni yapıldı. Toroslar Belediyesi Teknik Eğitim Kursları'nda (TORTEK) eğitim gören kadın kursiyerlere yönelik hazırlanan ve 8 hafta süren eğitimlerin sonunda kursiyerler sertifikalarını aldı.

KATILIM SÜREKLİ ARTIYOR

Sertifika törenine Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Mersin Rotary Kulübü 2013- 2014 Dönem Başkanı Yakup Ersoy, Mersin Rotary Kulübü Bölge Guarnör Yardımcısı Murat Yüksekbaş, komite üyeleri, usta öğreticiler ve kursiyerler katıldı. Açılışta konuşan Mersin Rotary Kulübü 2013-2014 Dönem Başkanı Yakup Ersoy, eğitim seminerlerine her yıl katılımın daha da yüksek olduğuna dikkat çekti.

SOSYAL BELEDİYECİLİK HİZMETİ
Ersoy, proje kapsamında kadınlara toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadına karşı şiddet, erken tanı hayat kurtarır, aile içi iletişim ve ergen psikolojisi, ev kazaları ve ilk yardım, kadın sağlığı, çocuk sağlığı ile obezite ve sağlıklı beslenme konularında eğitim seminerleri verildiğini belirtti. Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ise insanları mutlu edebilmek ve yaşam kalitelerini yükseltebilmek amacıyla fiziki mekanlarda yapmış oldukları hizmetlerin ve projelerin yanı sıra sosyal belediyeciliği de ön planda tuttuklarını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EVKA projesinde kadınlara sertifikaları törenle verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN