Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Medeniyetler Korosu Ürgüp'le hemşehri oldu

Ürgüp Belediyesi, 3 semavi din ve 6 medeniyetin üyelerinden oluşan Antakya Medeniyetler Korosu'na fahri hemşerilik beratı verdi

Giriş Tarihi: 25.2.2014
3semavi din ve 6 medeniyetin üyelerinden oluşan, Türkçe, Arapça, Ermenice, Kürtçe seslendirdiği ilahi ve şarkılarla dünyaya barış mesajı veren Antakya Medeniyetler Korosu'na, Ürgüp Belediye Meclisi kararıyla fahri hemşerilik beratı verildi. Fahri hemşerilik beratını, beraberindeki heyetle birlikte Antakya'ya gelen Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Antakya Medeniyetler Evinde düzenlenen törende, Koro Şefi Yılmaz Özfırat'a takdim etti.

BİR DÜNYA MARKASI

Törende konuşan Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat ve koro üyelerinin Antakya ve Türkiye sevdalısı olduklarını söyledi. Medeniyetler Korosu'nun artık bir dünya markası olduğunu vurgulayan Yıldız, "Dünya markası bir ekip de birçok şeye layıktır. Ama en layık olduğu şey ilgidir. Gerek Antakya'dan, gerek Türkiye'den gerekse de dünyadan bu ilgiyi görüyor zaten. Biz de bu ilgi sebebi ile buradayız" dedi. Ürgüplülerin Antakya Medeniyetler Korosu'na ve Antakya'ya özel bir ilgisinin bulunduğunu ifade eden Yıldız, "Bu ilgiye de Antakya Medeniyetler Korosu hiçbir zaman hayır demedi. Ne zaman davet ettiysek Ürgüp'e geldiler. Üç defa konser verdiler. Her üçünde de Ürgüplü salonlarımızı tıka basa doldurdu. Çünkü Medeniyetler Korosu öyle sıradan bir koro değil, sıradan bir topluluk değil. Amatör ruhla profesyonellere taş çıkartıyorlar. Bunu yaparken de tüm dünyaya barış mesajları veriyorlar" dedi. Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat da dünyanın her yerinde kardeş şehirler olduğunu, kardeş ülkeler olduğunu belirterek, "Ama ilk defa bir şehir başka bir şehrin topluluğunu, kendisine kardeş seçti. Bu yüzden onur duyuyoruz. İnşallah bunun örnekleri dünyanın her yerinde artar diye umut ediyoruz. Buradan Ürgüp'e bir gönül köprüsü kuruldu. Bu yüzden bunu bize yaşattıkları için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu. Daha sonra Antakya Medeniyetler Korosu mini bir konser verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Medeniyetler Korosu Ürgüp'le hemşehri oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN