Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep'te YGS tatbikatı yapıldı

Gaziantep'te Ünsal Ören Dershaneleri ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi işbirliğiyle devasa bir YGS tatbikatı yapıldı. Kent genelinde 10 okulda 5 bin 214 öğrenci YGS heyecanını yaşadı

Giriş Tarihi: 26.2.2014
Gaziantep'te Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Ünsal Ören Dershaneleri işbirliğiyle 5 bin 214 öğrenci aynı anda YGS tatbikatına katıldı. Gerçeğiyle aynı kural ve özelliklere sahip sınavda 600 öğretmen görev aldı. Sınavın yapıldığı 10 okuldan biri olan Gaziantep Lisesi'nde öğrencilere başarılar dileyen Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, "Tatbikatlar gerçek yaşam için çok önemli" dedi.

3 YILDIR YAPILIYOR

Yaptıkları tatbikatın Türkiye'nin en büyük provası olduğunun söyleyen Dershane Genel Müdürü Ünsal Ören, "Bu tatbikatı 3 yıldır yapıyoruz. Geçen yıl 4 bin 849 öğrenci katıldı, bu sene 5 bin 214 öğrenci katılıyor. 10 devlet okulunda 600 gözetmen ve 100'e yakın personel görev aldı. Sınavın amacı, öğrencimizin YGS öncesinde aynı atmosferi yaşayarak gerçek sınavda aksaklık yaşamadan ve heyecanlanmadan başarılı olmasına katkıda bulunmak" dedi.

GERÇEK SINAVIN AYNISI
Sınav öncesi öğrencilerin tek tek üzerleri aranarak dersliklere alındığını, YGS'de alınan tüm güvenlik önlemlerinin burada da alındığını belirten Ören, sınavda kullanılan materyalin gerçeğiyle aynı özelliklere sahip olduğu söyledi. Ören, "Sınava büyük ilgi var. Hasan Kalyoncu Üniversitesi de bize destek veriyor. Gaziantep'in eğitim sorununa olan algının da değişmesine katkıda bulunuyoruz" diye konuştu.

KADRO GÜÇLENDİ
HKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hanifi Aslan da "Kadromuzu da güçlendirerek önemli bir yere geldik. Eğitim kurumlarıyla çeşitli organizasyonlara katılıyoruz. Halka yönelik çeşitli etkinliklere imza atıyoruz. Yakın zamanda Anne ve Çocuk Üniversitesi etkinliklerimiz oldu" dedi. Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan ise "Yavrularımızın gerçek sınavda yapacakları küçük bir hata onların gelecekleriyle ilgili önemli sorunlar oluşturabileceğinden bu tür tatbikatlar çok yararlı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'te YGS tatbikatı yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN