Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vergi toplamada 6'ncı sıradayız

Giriş Tarihi: 26.2.2014
Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, kentin vergi tahsilatında Türkiye'de 6'ncı, vergi sadakatinde ise 3'üncü il olduğunu söyledi. Vergi temelinde devletle vatandaş arasındaki bağın en güçlü şekilde tahsis edildiğini dile getiren Güzeloğlu, "Vergi tahsilatında ülkenin en büyük 6'ıncı iliyiz. Vergi sadakatinde ise 3'üncü konumdayız. Kentimizin bu başarıyı göstermesi onur verici bir durum" dedi.

EĞİTİM VERİLECEK

Vergi Haftası dolayısıyla Mersin Vergi Dairesi Başkanı Osman Çelik ve beraberindeki heyet Vali Güzeloğlu'nu makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Çelik, her yıl Şubat ayının son haftasının ülke genelinde Vergi Haftası olarak kutlandığını, bu çerçevede bu yıl Mersin'de toplumun her kesimine verginin önemini anlatmaya yönelik eğitim ağırlıklı çalışmaların yapılacağını söyledi.

HİZMET OLARAK DÖNÜYOR

Vali Güzeloğlu ise kamu giderlerinin en önemli finans kaynağının vergi olduğunu belirterek "Vergiye bağlı kamu gelirleri vatandaşa hizmet olarak geri dönüyor. Kamudan beklenen kamu hizmet ve beklentileri temel kaynağı vergi oluyor. Bu bakımdan vergi bilinci ve vergiye dayalı sürecin gelişmesi devlet adına merkezi bütçe anlamında da kamu gelirlerinin karşılanmasında da önemli bir katkı sağlıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vergi toplamada 6'ncı sıradayız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN