YDÜ'de matematik eğitiminde yüksek lisansa onay

Giriş Tarihi: 26.2.2014

lisansa onay Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Matematik Eğitimi Yüksek Lisans Programı'na KKTC YÖDAK tarafından onay verildi

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Atatürk Eğitim Fakültesi Matematik Eğitimi Yüksek Lisans Programı, KKTC Yükseköğretim Denetleme ve Akreditasyon Kurulu'ndan (YÖDAK) onay aldı. YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi Fen ve Matematik Alanları Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Murat Tezer'in yaptığı açıklamaya göre, 2013 - 2014 bahar döneminden itibaren YÖDAK tarafından onaylanan Matematik Eğitimi Yüksek Lisans Programı'na öğrenci alınacak.

ARAŞTIRMA ORTAMI

Matematik Eğitimi Yüksek Lisans Programı'nın Türkiye'de belli başlı üniversitelerde olduğunu, Kıbrıs'ta ise ilk defa YDÜ'de bu programın açıldığını belirten Yrd. Doç. Dr. Murat Tezer, programının başlıca amaçlarını, öğrencilere lisans seviyesinden daha derinlikte matematik eğitimi ve öğretimi ile ilgili bilgi ve becerileri kazandırmak ve onları günümüzün araştırma ortamına hazırlamak olarak açıkladı. Yrd. Doç. Dr. Murat Tezer, ayrıca 2008 yılından beri öğrenci kabul eden T.C. Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) onaylı İlköğretim Matematik Öğretmenliği ve YÖDAK onaylı Ortaöğretim Matematik Öğretmenliği lisans programları ile ilgilenenlerin YDÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından veya 680 20 00 dahili - 110 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alabileceklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YDÜ'de matematik eğitiminde yüksek lisansa onay
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN